X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

„Ucho” ostatniej nocy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 12:30
Kraj bez muzyki? Tak zwano kiedyś Anglię. Minione stulecie zmieniło jednak wszystko. W najbliższą sobotę wraz z „Uchem nienasyconym” spacerować będziemy po ulicach i placach Londynu – między pamiątkami z XVIII wieku, wiktoriańską eklektyczną przesadą a XX-wiecznym chaosem.
Sir John Soanes Museum
Sir John Soane's MuseumFoto: domena publiczna

Najbardziej magiczne miejsce w stolicy Anglii? Każdy może mieć własne. Np. georgiańskie kamienice Park Crescent – albo pewien dom przy Lincoln's Inn Field. Wprawdzie późniejszy o lat 50 od czasów Handla, ale trudno gdzie indziej znaleźć ducha XVIII wieku w równie wyrazistej i wielowymiarowej postaci. To iście oświeceniowa kolekcja zebrana Johna Soane'a, architekta zafascynowanego antykiem, gromadzącego wszelkie przejawy sztuki, jakie były dla niego interesujące. Niebawem wprawdzie przyszły czasy, w których królowa Wiktoria po wizycie Chopina faktycznie notowała w dzienniku, że „grali jacyś pianiści”, jednak ostatecznie w wystawionej przez nią Royal Albert Hall corocznie odbywa się jeden z najsłynniejszych i najpopularniejszych festiwali świata – The Proms. I na Promsy właśnie, na naszą własną, osobistą The Last Night of the Proms, poświęconą muzyce angielskiej, zapraszamy Państwa podczas wizyty Ucha nienasyconego w Londynie. Wyruszamy jak zawsze w sobotę, równo o godz. 10.

Jakub Puchalski