X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Kromera czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 12:45
We wtorek rozpoczął się Kromer Biecz Festival. Po czterech latach istnienia impreza zadomowiła się na dobre wśród letnich festiwali poświęconych muzyce dawnej. Tegoroczna wykracza poza oczywiste ramy muzyki dawnej, sięgając aż po świt romantyzmu – a także poza ramy tradycyjnych festiwali, obejmując też kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych artystów goszczących w pięknym, podkarpackim miasteczku. Festiwal potrwa do 11 sierpnia.
Bruno Cocset
Bruno CocsetFoto: Michał Łepecki / Kromer Biecz Festival
Festiwal w Bieczu potrwa w tym roku aż sześć dni. Wydarzenie otworzył koncert zespołu Les Basses Réunies pod kierunkiem wirtuoza barokowych wiolonczel Bruno Cocseta. Artyści zaprezentowali przekrojowy program, prezentujący kameralny repertuar instrumentalny od połowy wieku XVI aż po koniec XVII – oparty na utworach kompozytorów wyznaczających trendy w wykonawstwie muzyki swoich czasów: Diega Ortiza, Cabezona, Frescobaldiego i Corellego. Jednocześnie członkowie Les Basses Réunies podjęli się zadania poprowadzenia kursów mistrzowskich dla młodych instrumentalistów. Kursy mistrzowskie poprowadzi także wybitna skrzypaczka Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch, której solowy recital – „droga do Bacha”, z utworami poprzedzających go kompozytorów (Vilsmayr, Westhoff, Biber – i wreszcie Bach) zaplanowany został na drugi dzień Kromer Biecz Festiwalu. Trzeci dzień da początek podwójnym koncertom – po kameralnych wieczornych o 19.30, publiczność zapraszana jest na intymne spotkanie z muzyką solową o 22.30. Podczas tych ostatnich koncertów zabrzmi m.in. całość Bachowskiego Clavier-Übung w wykonaniu Martina Gestera i Marka Toporowskiego, a także dzieła interesującego wczesnego romantyka, do niedawna zapomnianego angielskiego kompozytora George'a Pinto. Martin Gester zagra też recital muzyki klawesynistów francuskich – przenosząc festiwal do niezwykłego drewnianego kościoła w Binarowej, oszałamiającego swymi polichromiami. Koncerty głównego nurtu skupione będą natomiast na przełomie stylistycznym początku XVII wieku (Monteverdi, Kapsberger, Merula...), w koncercie z muzyką XVII wieku wraz z ariami Handla weźmie udział Olga Pasiecznik; na finał zabrzmią natomiast utwory kapeli dworu Wazów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny.

Szczegóły na www.kromerbieczfestival.pl

(jp)