X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

BISMA

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 12:10
Zakończyła się pierwsza edycja Bacewicz International Summer Music Academy – w dniach 19-26 sierpnia Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi gościła młodych pianistów z całego świata. Oprócz zajęć z wybitnymi pedagogami w programie przedsięwzięcia znalazło się pięć otwartych dla publiczności koncertów z muzyką fortepianową. Patronat medialny nad całym wydarzeniem objęło Polskie Radio Chopin. 
BISMA
BISMAFoto: bisma.pl

Bacewicz International Summer Music Academy to kursy mistrzowskie przeznaczone dla muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności z zakresu gry na fortepianie. Swoim doświadczeniem z młodymi pianistami podzielili się wybitni pianiści z prestiżowych uczelni – Royal College of Music w Londynie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu: Dmitri Alexeev i Jacques Rouvier oraz artyści młodego pokolenia: Ilya Maximov i Jianing Kong.

Jak zaznacza Julia Kociuban, polska pianistka, inicjatorka i dyrektor wydarzenia, „Do udziału w BISMA zgłosiły się pięćdziesiąt dwie osoby z trzynastu różnych krajów: Chin, Wielkiej Brytanii, Rosji, Belgii, Polski, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Serbii, Słowenii, Iranu i Turcji". Po przesłuchaniu ich nagrań jury wyłoniło trzydziestu sześciu najzdolniejszych pianistów, którzy pojawili się w Łodzi. 

W ramach BISMA odbyło się pięć koncertów oraz recital poświęcony kompozytorce, który poprzedził wykład Małgorzaty Gąsiorowskiej „Życie i twórczość Grażyny Bacewicz”. Zwieńczeniem kursów była Gala finałowa, podczas której zaprezentowali się najlepsi młodzi pianiści, biorący udział w projekcie; wręczona została również Międzynarodowa Nagroda Grażyny Bacewicz dla najlepszego uczestnika - otrzymał ją Chińczyk, Jun Lin Wu, student Royal College of Music. Młody pianista powróci do Łodzi z recitalem solowym pod koniec tego roku oraz dołączy do kolejnej edycji BISMA 2020.

Organizatorzy, Stretto Music Foundation i Akademia Muzyczna w Łodzi, zakładają cykliczny charakter kursów, które przyczynią się do popularyzacji twórczości patronki, promocji uczelni oraz miasta Łodzi nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej. 

Szczegóły wydarzenia zdradzi Julia Kociuban - dyrektor przedsięwzięcia - wywiad ukaże się w audycji Jakuba Puchalskiego Ucho nienasycone 6 września!