X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Polskie requiem

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 12:20
W Warszawie trwają obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po całodziennych wydarzeniach z udziałem Prezydenta RP, jego Małżonki oraz szefów delegacji, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wysłuchamy niezwykle monumentalnego dzieła Krzysztofa Pendereckiego Polskiego requiem pod batutą samego kompozytora. 
Krzysztof Penderecki w Filharmonii Narodowej
Krzysztof Penderecki w Filharmonii NarodowejFoto: Bruno Fidrych

Prócz samego maestro, uroczysty koncert uświetnią soliści: sopranistka Iwona Hossa, która brała udział m.in. w nominowanych do nagród Grammy nagraniach Jutrzni Krzysztofa Pendereckiego, mezzosopranistka Anna Lubańska, laureatka Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, Rafał Bartmiński, który wystąpił już w ponad trzydziestu pierwszoplanowych kreacjach operowych i Tomasz Konieczny, jeden z najznakomitszych bas-barytonów swojego pokolenia. Śpiewakom towarzyszył będzie chór Międzynarodowej Akademii Chóralnej w Lubece oraz krakowska Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. 

"Polskie Requiem powstawało w trudnych latach 1980-84. Dedykacje, którymi zostały opatrzone kolejne części utworu, przywołują przemilczaną przez lata prawdę o tragicznych doświadczeniach polskiej historii i wskazują na heroiczne świadectwa wiary w wartości najwyższe" - pisze w programie koncertu teoretyk muzyki, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie Regina Chłopicka. "(...) tematem głównym dzieła jest postawa człowieka wobec śmierci" - czytamy. 

Organizatorem koncertu jest Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Transmisję przeprowadzi Program II Polskiego Radia oraz TVP Kultura o godzinie 20:00.