X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

We Wrocławiu – Południe

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 14:35
Dziś rozpoczyna się 54. edycja festiwalu, który przez długi czas był wyjątkowym miejscem na kulturalnej mapie Polski – a dziś z powodzeniem walczy o zachowanie swej specyfiki: Wratislavia Cantans. W tym roku wrocławska impreza zabierze słuchaczy w szczególną podróż po najdawniejszych źródłach muzycznych – po bogactwie późnoantycznego i średniowiecznego chorału: koptyjskiego, mozarabskiego, bizantyjskiego. Jak zwykle nie zabraknie też jednak gwiazd w bardziej tradycyjnych programach. Wśród nich: jedyny w Polsce koncert żegnającego się z publicznością Zubina Mehty.
Zubin Mehta
Zubin MehtaFoto: wikipedia / domena publiczna

„Każdy ma własną wizję Południa – zauważył Giovanni Antonini, dyrektor artystyczny dolnośląskiego festiwalu. – Dla wrocławian tę ideę mogą ucieleśniać moje rodzinne Włochy, tymczasem żyjąc na co dzień w Mediolanie czuję się raczej mieszkańcem Północy i myślę o dalszych regionach Italii jako o Południu. Z pewnością jest to kierunek, który nas pociąga. W biografiach wielu artystów odnajdujemy znaczące wspomnienia z podróży na Południe. Goethe, dotarłszy na Sycylię, miał powiedzieć, że znalazł źródło wszystkiego. (...) Tegoroczna Wratislavia Cantans zwraca się w stronę Południa: przygląda się nieustannie napływającym stamtąd inspiracjom, obserwuje przenikanie się tradycji, poszukuje w tym regionie źródeł naszej współczesnej kultury.”

Programy koncertów prowadzą poprzez muzykę różnych odmian chorału – wywodzącą się naturalnie z południowych kultur (wśród wykonawców Marcel Pérès i śpiewacy z właściwych regionów) – poprzez włosko-flamandzkie średniowiecze Ciconii (ansambl Mala Punica Pedro Memelsdorffa), neapolitański barok (opera Domenica Scarlattiego pod dyr. Antoniniego), aż po III Symfonię Mahlera, którą poprowadzi odbywający właśnie swe pożegnalne tournée z Israel Philharmonic Orchestra Zubin Mehta.

Pełen program festiwalu, który poza Wrocławiem gości też w wielu mniejszych miastach Dolnego Śląska, znajdą Państwo tutaj.

 

(jp)