X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Z „Uchem” na emigrację

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 10:35
Emigranci – co pchało muzyków do emigracji, i jak się to artystycznie dla nich kończyło? Od Chopina, przez Zarębskiego do... Artura Benedetti Michelangelego – w sobotnim „Uchu nienasyconym” śledzimy niekiedy naprawdę zaskakujące losy artystów.
Okładka książki Sto lat muzycznej emigracji. Kompozytorzy polscy za granicą (1918-2018)  autor grafiki: Max Skorwider
Okładka książki Sto lat muzycznej emigracji. Kompozytorzy polscy za granicą (1918-2018) / autor grafiki: Max Skorwider Foto: savethemusic.eu

A wszystko z powodu książki Marleny Wieczorek, przedstawiającej kompozytorów polskich XX i XXI wieku, którzy wybrali – z różnych powodów – życie na emigracji. W ostatniej godzinie audycji Beata Stylińska rozmawiać będzie o książce z jej współautorami, specjalistami Beatą Bolesławską i Grzegorzem Piotrowskim, wcześniej natomiast posłuchamy muzyki, która wystąpi w roli tła dla emigracyjnych losów przedstawionych w publikacji: najważniejszych polskich twórców XIX-wiecznych, Chopina i Zarębskiego, oraz XX-wiecznego Węgra, Beli Bartóka. Zagrają nam też emigrujący artyści: wspominany Benedetti Michelangeli, Juana Zayas, Rafael Kubelik. Do tego Piotr Sałajczyk, który swymi płytami z kompletem opusowanych dzieł Juliusza Zarębskiego zapowiada zbliżający się drugi Festiwal Polskiego Radia Chopin: wówczas zagra na naszej antenie niepublikowaną dotąd Wielką Fantazję polskiego ucznia Liszta, a tymczasem posłuchamy w jego wykonaniu wyboru najciekawszych utworów Zarębskiego. Emigracja niekoniecznie musi być wydarzeniem dramatycznym.


Jakub Puchalski