X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Inauguracja

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 14:00
Za kilka godzin padną pierwsze zdania prelegentów oraz wybrzmią pierwsze frazy artystów w ramach 2.Festiwalu Polskiego Radia Chopin w Antoninie, którego hasło przewodnie brzmi "Romantyczna fantazja i improwizacja". Nie jest tajemnicą, iż patron naszej stacji – Fryderyk Chopin – genialnie improwizował. Chcemy jednak tytułowe pojęcia zrozumieć szerzej, dlatego w repertuarze, wykonywanym w przepięknym Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie, który upamiętniony jest pobytami wielkiego kompozytora, znajdują się nie tylko wspaniałe dzieła muzyki poważnej, ale choćby i jazz – gatunek, którego nieodłącznym elementem jest improwizacja.
Plakat 2. Festiwalu Polskiego Radia Chopin
Plakat 2. Festiwalu Polskiego Radia Chopin Foto: Lech Majewski

Przez sześć kolejnych festiwalowych dni (15-20 października), za pośrednictwem anteny Polskiego Radia Chopin, z Antonina na cały świat popłynie muzyka przeznaczona na fortepian solo lub na kameralne obsady improwizatorów. Każdy z koncertów, z wyjątkiem finałowego występu wielkiej gwiazdy światowej pianistyki, Evgenija Bozhanova, poprzedzany będzie zwięzłymi wykładami, tematycznie powiązanymi z koncertami.

Inaugurację 2. Festiwalu powierzamy jednemu z najbłyskotliwszych polskich pianistów średniego pokolenia, Piotrowi Sałajczykowi. Jego koncert będzie wydarzeniem szczególnym między innymi z tego powodu, że premierowo na antenie pojawi się Wielka fantazja Juliusza Zarębskiego oraz Sturm und Frieden Aleksandra Nowaka – dzieło powstałe specjalnie na nasze zamówienie. Mini-wykład wygłosi muzykolog prof. Daniel Ryszard Golianek.

Zapraszamy Państwa serdecznie do Antonina oraz przed radioodbiorniki!


WIECZÓR 1

15.10, wtorek

WYKŁAD, g. 18:30

PROF. RYSZARD DANIEL GOLIANEK (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

O fantazji w muzyce 

KONCERT, g. 19:00

PIOTR SAŁAJCZYK – fortepian

Program:

Juliusz Zarębski [1854-1885]

Wielka fantazja

Aleksander Nowak [ur. 1979]

Sturm und Frieden 

(prawykonanie kompozycji napisanej specjalnie na zamówienie Polskiego Radia Chopin)

[przerwa]

Karol Szymanowski [1882-1937]

3 Mazurki z op. 50: nr 1, nr 11, nr 16 

Maski op. 34