X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Kevin Kenner – gwiazda 2. urodzin!

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 14:35
Pochodzący z południowej Kalifornii pianista studiował początkowo pod kierunkiem Krzysztofa Brzuzy, a następnie w Polsce u Ludwika Stefańskiego. Naukę kontynuował u legendarnego pianisty Leona Fleishera w Peabody Conservatory w Baltimore. Formalną edukację muzyczną zakończył w Hanowerze u Karla-Heinza Kammerlinga. Przełomowym punktem w karierze Kennera był rok 1990, kiedy pianista zyskał światowe uznanie dzięki zwycięstwie w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, nagrodzie w Międzynarodowym Konkursie im. Terence’a Judda w Londynie oraz III miejscu w Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie.
Kevin Kenner
Kevin KennerFoto: Juho Shim

W latach dziewięćdziesiątych Kenner wykładał w londyńskim Royal College of Music, w 2015 r. zaś przyjął posadę profesora we Frost School of Music na Uniwersytecie w Miami. Jako solista koncertował z takimi znakomitymi orkiestrami jak BBC Symphony, Deutsches Symphonie-Orchester z Berlina, orkiestrami Filharmonii Narodowej w Warszawie i Filharmonii Czeskiej, Nationaal Orkest van Belgie, Orkiestra XVIII Wieku, Symfoniczna NHK oraz San Francisco Symphony. Występował pod batutą takich mistrzów, jak sir Charles Groves, Andrew Davis, Jiři Bĕlohlávek, Jacek Kaspszyk, Stanisław Skrowaczewski. Jako kameralista występował z kwartetami smyczkowymi: Belcea, Tokio, Endellion, Vogler, Casal oraz Panocha, ponadto w duecie z wiolonczelistą Mattem Haimovitzem, a od roku 2011 także ze skrzypaczką Kyung Wha Chung. Jest częstym gościem Festiwalu Muzycznego w Pjongjangu w Korei oraz Festiwalu „Chopin i jego Europa” w Warszawie. Jego nagrania płytowe obejmują liczne albumy chopinowskie, w tym wydany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w serii „The Real Chopin” recital na fortepianie historycznym. W nowej serii NIFC  „Rezonans” wydana została płyta artysty z utworami Ignacego Jana Paderewskiego, która znalazła się na liście 50 najlepszych nagrań chopinowskich wszech czasów magazynu „Gramophone”!

Artysta jest uznanym wykonawcą na instrumentach historycznych. W ostatnich sezonach artystycznych Kevin Kenner wystąpił z Franzem Brüggenem i Orkiestrą XVIII Wieku, z zespołem Ensemble XIX, zagrał recitale chopinowskie na fortepianie Grafa z 1826 roku. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Kanadzie, Korei Południowej, Niemczech, Francji Wielkiej Brytanii i Polsce.

Kevin Kenner zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych w Azji, Europie i w USA, w tym m.in. Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, Krajowego Konkursu Chopinowskiego Fundacji Chopinowskiej w Miami w USA.