Radio Chopin

Kevin Kenner zagrał na 2. urodzinach Polskiego Radia Chopin. [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 20:00
Koncert znakomitego amerykańskiego pianisty Kevina Kennera, finalisty Konkursu Chopinowskiego, uświetnił obchody drugiej rocznicy istnienia Radia Chopin. Artysta zaprezentował kompozycje Chopina oraz Paderewskiego.
Kevin Kenner na urodzinach Radia Chopin
Kevin Kenner na urodzinach Radia ChopinFoto: Łukasz Kowalski

Kevin Kenner jest zdobywcą Drugiej Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1990 roku. Pierwszej nagrody wówczas nie przyznano. Specjalizuje się w wykonaniach muzyki okresu klasyczno-romantycznego, interpretując ją z jednakowym powodzeniem na fortepianach współczesnych i historycznych. 


Program koncertu:

Fryderyk CHOPIN [1810-1849]

Mazurek a-moll op. 7 nr 2

Mazurek B-dur op. 7 nr 1 

Mazurek cis-moll op. 6 nr 2

Mazurek D-dur [1829]

Mazurek C-dur op. 6 nr 5

Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Walc As-dur op. 42

Lento con gran espressione cis-moll

Fantaisie-Impromptu cis-moll

Scherzo E-dur op. 54,

IGNACY JAN PADEREWSKI [1860-1941]

Humoresques de concert op. 14: Zeszyt 1 – à l’antique, Zeszyt 2 – moderne

------------------------------------

Polskie Radio Chopin powstało 11 listopada 2017 roku i jest jedyną stacją radiową w polskiej przestrzeni publicznej, która przez 24 godziny na dobę nadaje audycje poświęcone muzyce klasycznej. Patronem kanału jest nasz najwybitniejszy kompozytor i to jego twórczości oraz polskiej muzyce od średniowiecza po XXI wiek poświęcony jest w dużej mierze program.

Słuchacze znajdą tu przesłuchania Konkursów Chopinowskich i koncerty z najważniejszych festiwali, nowe płyty i te bardzo, bardzo stare, bezcenne archiwa i zapisy z ostatnich tygodni – słowem, dźwiękowe kompendium wiedzy o Chopinie i polskiej muzyce, przygotowane przez radiowych dziennikarzy i zaproszonych gości.

Polskiego Radia Chopin można słuchać dzięki odbiornikom z technologią DAB+ oraz w Internecie pod adresem chopin.polskieradio.pl. Użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą je również w aplikacji Polskiego Radia.