X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Płyty Polskiego Radia Chopin nominowane do ICMA

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 09:40
Polskie Radio Chopin jest jedynym polskim medium należącym do grona przyznającego International Classical Music Awards (ICMA), które to grono właśnie ogłosiło tegoroczne nominacje. Tytuł ten otrzymały m.in. obie wydane przez nas płyty – choć naturalnie nie mogliśmy na nie głosować.
Logo ICMA
Logo ICMAFoto: ICMA

Dwukrążkowy box Mieczysław Horszowski in Poland ukazał się w październiku – niefortunnie w momencie, w którym upływał termin zgłaszania kandydatur do nagrody, ale i tak zdążył zostać zauważony. To wydawnictwo tym cenniejsze, że uzupełnia zaskakująco skąpą dziś dyskografię wielkiego pianisty, przynosząc zarówno nagrania z późnego okresu (całość warszawskiego recitalu z 1984), jak i z może szczytowych dla artysty lat 60. (Koncert d-moll Mozarta) – a do tego także radiowy wywiad, w którym można usłyszeć jego głos i polszczyznę. Płytą, jaką wydaliśmy wcześniej, jest recital Witolda Małcużyńskiego z Sali Senatorskiej na Wawelu, towarzyszący powrotowi do Polski z wojennej tułaczki tzw. skarbów wawelskich (1959). Oba tytuły uzyskały nominacje w kategorii nagrań historycznych, natomiast płyta Polskiego Radia Sonoristic Penderecki by Penderecki otrzymała nominację w kategorii muzyka współczesna (żyjących kompozytorów).

Najwięcej nominacji przypadło wytwórni Alpha. Pełna lista wyróżnionych znajduje się na stronie ICMA: https://www.icma-info.com/category/nominations/.