X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Poranek niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 00:10
Obecny był zawsze, ale jakby w niższym obiegu: sławny jako najskuteczniejszy nauczyciel dyrygentów, a zarazem w nagraniach widoczny głównie z mniej znanymi orkiestrami, często w tzw. akompaniamentach w koncertach. Dawne lecz nowo wydane nagrania symfoniczne pokazują go jednak jako wyjątkowego mistrza – jednego z najwybitniejszych kapelmistrzów połowy XX wieku. W najbliższym „Uchu nienasyconym” przyjrzymy się postaci Hansa Swarowskiego.
Vienna Staatsoper
Vienna StaatsoperFoto: pixabay.com/Michael Kleinsasser

Lecz nie tylko. Na początek – niespodzianka, tak jak niespodzianką jest bilboardowa akcja „Wielcy Małopolski”, w której udało się nie wspomnieć, że Józef Hofmann był pianistą... Przypomnimy więc ten skrywany fakt, po czym zatrzymamy się przy Swarowskim. Jego kreacje repertuaru klasycznego (usłyszymy m.in. Eroikę) do dziś są nadzwyczaj nowoczesne i porywające, podobnie jak muzyka Richarda Straussa i innych twórców XX wieku – skąd więc pewna wstrzemięźliwość, którą przez dekady budziła sztuka dyrygenta? Być może z interpretacji muzyki romantyzmu, która pod tą batutą nie zyskiwała najbardziej przekonującego wyrazu. Ale i tu mogą zdarzyć się wyjątki – jak w rozpalonym do białości Koncercie skrzypcowym Mendelssohna (solista: Ivry Gitlis). Zapraszamy w sobotę o godzinie 10!


(jp)