X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Chopin & Moniuszko // na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 01:00
W niedzielę, 15 grudnia o g. 17, w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana wystąpi Ewa Leszczyńska. Z racji kończącego się niebawem Roku Moniuszkowskiego solistka, prócz pieśni Fryderyka Chopina, zaśpiewa także wybór moniuszkowskich liryków. 
Rękopis Fryderyka Chopina
Rękopis Fryderyka Chopina Foto: pixabay.com

PROGRAM WYSTĘPU:

Fryderyk Chopin (1810 – 1849)

Mazur a cappella sł. I. Maciejowski

Życzenie sł. S. Witwicki

Gdzie lubi sł. S. Witwicki

Poseł sł. S. Witwicki

Piosnka litewska sł. L. Osiński

Smutna rzeka sł. S. Witwicki

Dwojaki koniec sł. B. Zaleski

Moja Pieszczotka sł. A. Mickiewicz

 

Stanisław Moniuszko (1819 – 1872)

Wiośnianka sł. J.W Goethe, przekład T. Matuszewskiego lub anonim

O, sama nie wiem sł. J. I. Kraszewski

Złota rybka sł. J. Zachariasiewicz

Dumka sł. J. Czeczot

Chłopiec i dziewczyna sł. anonim

Do pączka sł. S. Konopacki

Rezedka sł. S. Jachowicz

Pieśń o wesołości sł. S. Jachowicz

Do Niemna sł. A. Mickiewicz

Swaty sł. E. Wasilewski

Panicz i dziewczyna sł. A. Mickiewicz /A.E. Odyniec

Ewa Leszczyńska ukończyła wydział instrumentalny Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego oraz wydział wokalny w Conservatorio Giuseppe Verdi w Mediolanie w klasie śpiewu Margaret Hayward.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Olgę Pasiecznik, Izabelę Kłosińską, Urszulę Kryger i Thomasa Quasthoffa. Pozostaje pod stałą opieką wokalną i artystyczną Jerzego Artysza.

W 2012 roku wraz z pianistą Tomaszem Pawłowskim zdobyła I nagrodę w Konkursie Wokalnym im. Giosuè Carducciego w Madesimo. Jako pianistka współpracowała m.in. z Ewą Marciniec, Davide Fiorem, Katarzyną Trylnik i Gianlucą Buratto, z którym zdobyła nagrodę Rotary w Mediolanie oraz z Łukaszem Hajduczenią, z którym koncertowała w kraju i zagranicą.

W latach 2007-2010, jako śpiewaczka, była członkiem Laboratorio Interdisciplinare di Musica e Spettacolo (Limes) w Mediolanie biorąc udział w wielu przedstawieniach operowych i teatralnych. W 2015 roku w Szwajcarii wystąpiła w solowych rolach podczas prawykonania opery Der 13 Sternbilder aus dem Wallis w reżyserii Stefana Gröglera, a w 2016 roku w Warszawie w roli Mirteo w operze Leonarda Vinciego Semiramide riconosciuta. Brała udział w projekcie Dunkle Zeiten Wien w Off Theater w Wiedniu. Współpracuje z takimi zespołami muzyki barokowej jak: Les Roses Souvages, Arte dei Suonatori, Musica Florea, Royal Baroque Ensemble, Baroque Collegium 1685. Uczestniczyła w wielu polskich i zagranicznych festiwalach. Jest członkiem zespołu Multi Trio, z którym w 2016 r. odbyła m.in. tournée po Stanach Zjednoczonych.


Zapraszamy gorąco! 

Prowadzący: Adam Rozlach