X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Słonecznie?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 00:00
Nawet jeżeli pogoda nie dokucza, w grudniu brakuje nam światła. Sobotnie „Ucho nienasycone” wyrusza więc na jego poszukiwania – naturalnie w egzotykę krain Południa. Europy, Brazylii, a nawet Afryki – przynosząc niecodzienny miks muzyki. A czy słońce faktycznie uda się znaleźć?
Zachód Słońca
Zachód SłońcaFoto: pixaby.com

Poszukiwania ruszają na całego: w zawsze kolorowej muzyce Manuela de Falli, tajemniczej Heitora Villi-Lobosa i czarodziejskiej Maurice'a Ravela – wraz z wycieczką do afrykańskiego Mali, w utworach griota Moriby Koita, zapewne po raz pierwszy w Radiu Chopin! Wśród wykonawców Artur Rubinstein – arcymistrz utworów hiszpańskich, Pierre Monteux w nagraniu baletu Ravela, którego prawykonaniem dyrygował pół wieku przed tym, jak stanął z jego partyturą przed mikrofonami, Philippe Entremont jako młody wirtuoz o niespożytej energii, Victoria de los Angeles z Carlo Marią Giulinim w opowieści o duchach z Andaluzji, a wreszcie sam mistrz 'ngoni, Moriba Koita z Quatuor Bela. W najkrótszych dniach roku zapraszamy na wędrówkę za Słońcem!

Jakub Puchalski