X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Zawsze pogodnie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 18:00
Czysta przyjemność. O to chodzi w tej płycie. Dlatego warto ją poznać – i to jako całość, nie wybór fragmentów. A na słuchanie weneckiego – i nie tylko – baroku, z wirtuozowskim fletem prostym i kolorowymi smyczkami w rolach głównych, nie ma lepszego czasu, niż okolice Świąt Bożego Narodzenia. Zwłaszcza że i jeden z Koncertów Vivaldiego jest im dedykowany.
Okładka płyty
Okładka płyty Foto: mat. pras.

Omawianą płytą jest najnowszy krążek zatytułowany Night Music, nagrany przez Dorotheę Oberlinger i niezawodny zespół Sonatori de la gioiosa marca. By jednak urozmaicić ich wspólną wędrówkę przez XVII- i XVIII-wieczną muzykę, mieniącą się miriadami odbić w wodnych lustrach Wenecji, a niekiedy i Flandrii, w sobotnim Uchu nienasyconym dodamy do nich i inne nagrania Sonatori, a także zespołów, które przynoszą początki indywidualnych szkół kompozytorskich na Lagunie: utwory Adriana Willaerta, Cipriana de Rore albo i mniej sławnego, ale świetnie brzmiącego Jacques'a Buusa. Wszystko prowadzi jednak do efektownej fletowej wirtuozerii, sięgającej od Francji aż po sefardyjską Hiszpanię – z Serenissimą, Najjaśniejszą Republiką Wenecji – jako centrum świata. Jako bonus nie zabraknie też najsławniejszych nagrań tego typu repertuaru – z Giovannim Antoninim i jego Il giardino armonico. Zapraszamy w pogodną (z taką muzyką – zawsze!) sobotę, od 10 do 13.