X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Chopin

Wokół Wielkiego Konkursu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 12:45
W najbliższej audycji z cyklu Wokół Wielkiego Konkursu w niedzielę 16 lutego posłuchamy nagrań pianisty w Polsce nieco zapomnianego, a niezwykle ciekawego. Jakub Gimpel pochodził z muzycznej rodziny, urodził się w 1906 roku we Lwowie. Jego młodszy brat Bronisław został sławnym skrzypkiem. Pianista uczył się we Lwowie i w Wiedniu (gdzie studiował kompozycję u Albana Berga). W 1927 roku Jakub Gimpel otrzymał wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, obok m. in. Dymitra Szostakowicza. Z biegiem lat Gimpel rozwinął międzynarodową karierę, zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, w 1961 roku koncertował w Polsce. Był znakomitym pianistą. W audycji posłuchać będzie można m. in. 24 Preludiów op. 28 Chopina w interpretacji artysty.
Piano
PianoFoto: pixaby.com

Wokół Wielkiego Konkursu / niedziela, g. 7

Zapraszamy!