Radio Chopin

NADZWYCZAJNY KONCERT ONLINE PAMIĘCI JANA PAWŁA II

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 23:00
W 100-tną rocznicę urodzin Karola Wojtyły blisko 40-tu znakomitych artystów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii połączy się, by oddać hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. 
Koncert pamięci JPII  plakat
Koncert pamięci JPII / plakat Foto: mat. pras.

Setna rocznica urodzin Jana Pawła II to niezwykła okazja do przypomnienia przesłania miłości i pokoju, z którymi Papież Jan Paweł II odwiedzał miliony wiernych na całym świecie. Przez blisko 27 lat swojego Pontyfikatu zyskał sympatię ludzi wszystkich kolorów skóry i religii. Nauka głoszona przez Ojca Świętego była przepełniona humanizmem. Jan Paweł II poświęcał całą swoja wiedzę człowiekowi, jego problemom, niesprawiedliwości i biedzie, niosąc przesłanie duchowe, które było w stanie zmienić oblicze świata i Kościoła. Pokonywał tysiące kilometrów, by nieść dobrą nowinę. Był wszędzie tam, gdzie działa się krzywda. Podczas swoich 104 pielgrzymek odwiedził 129 krajów, wszędzie witały Papieża tłumy, żaden inny człowiek na świecie nie widział przed sobą tylu osób modlących się, płaczących, śmiejących się i wiwatujących na Jego cześć. Dla Polonii był wielką dumą i duchowym przewodnikiem. Jan Paweł II zawsze podkreślał wkład Polonii w propagowanie polskiej kultury na świecie oraz jej determinację w budowaniu tożsamości duchowej, której fundament stanowi polskie dziedzictwo narodowe

Pierwotnie koncert ten miał się odbyć w nowojorskiej Carnegie Hall 18 maja br., a więc dokładnie w rocznicę urodzin Papieża Polaka, ale z powodu pandemii koronowirusa został odwołany. Proponowany Państwu koncert jest swoistą zapowiedzią wielkiego wydarzenia, które docelowo odbędzie się w Nowym Yorku w jeszcze bliżej nieokreślonej przyszłości.

W sobotę wystąpią m.in. wybitne solistki z Metropolitan Opera House – Angel Blue, MaryAnn Mc Cormick, Federica Lombardi i Lisette Oropesa. Nie zabraknie oczywiście gwiazd z Polski, chociażby wybitnego pianisty Szymona Nehringa i słynnego skrzypka Piotra Pławnera. Ozdobą koncertu będą zaprezentowane po raz pierwszy publicznie – a to dzięki uprzejmości Krzesimira Dębskiego – 2 arie z wielkiego dzieła tego kompozytora dedykowanego Janowi Pawłowi II. Koncert będzie można śledzić na stronie www.jp2concert.com, emisja rozpocznie się w niedzielę 21 czerwca o g. 20Koncert jest pierwszym na tak dużą skalę projektem, który w rzeczywistym czasie połączy Polaków na całym świecie!