Radio Chopin

Ogłoszenie laureatów Nagród Mediów Publicznych 2020

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 16:04
Nagroda przyznana zostanie w trzech kategoriach: Muzyka, Słowo i Obraz. Fundatorem nagrody w kategorii Muzyka jest Polskie Radio. Uroczystość. Uroczystość rozpocznie się o godz. 22.45 i transmitowana będzie w Programie 1 Polskiego Radia, a także w TVP1 i TVP Polonia.
Nagrody Mediów Publicznych 2019 gala Teatr Polski
Nagrody Mediów Publicznych 2019 gala Teatr PolskiFoto: Polskie Radio

Wyróżniania przyznawane są przez trzy instytucje: Polskie Radio w dziedzinie Muzyka, Telewizja Polska w kategorii Obrazu, a Polska Agencja Prasowa decyduje o przyznaniu nagrody w kategorii Słowo. Laureaci poszczególnych nagród otrzymają statuetkę oraz 100 tysięcy złotych.

W kategorii Muzyka nominowani są: Łukasz Borowicz – dyrygent i były dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej, ceniony za wykonania zapomnianej muzyki polskiej; piosenkarz, kompozytor, aktor i poeta Stan Borys; Piotr Beczała – jeden z najbardziej rozpoznawalnych tenorów lirycznych, występujący regularnie na deskach najlepszych teatrów operowych na całym świecie; Zbigniew Namysłowski – wirtuoz saksofonu i Grzegorz Markowski, wokalista zespołu Perfect, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów.

W kategorii Słowo nominowali są: historyk Andrzej Nowak, teoretyk i historyk literatury Włodzimierz Bolecki, pisarz, krytyk literacki, producent telewizyjny Andrzej Horubała oraz pisarz i tłumacz Antoni Libera. Do wyróżnienia zgłoszony został także Andrzej Mularczyk, reportera, pisarza i scenarzystę, autora licznych słuchowisk radiowych, dwukrotnie już wyróżniony Prix Italia.

W kategorii Obraz nominowani zostali: Wojciecha Korkucia – ilustrator i autor plakatów; Mirosław Borek – reżyser, scenarzysta, producent i menedżera, współtwórca filmu dokumentalnego Niepodległość, Jarosław Szmidt – operator obrazu i reżyser, autora filmu dokumentalnego Efekt motylka; Jarosław Olechowski – dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej za obecny na antenie TVP INFO cykl poradnikowy Koronawirus i Piotr Trzaskalski – reżyser filmowy i teatralny, przede wszystkim za Stulecie Winnych.