Radio Chopin

Wakacje Chopina? „Wakacje z Chopinem”!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 06:00
W Ośrodku Chopinowskim w Szafarni w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia, wysłuchamy trzech młodych artystów, laureatów tegorocznego szafarskiego konkursu pianistycznego. Koncert rozpocznie się o g. 12.15, a wystąpią: Alicja Borkowska, znany słuchaczom Radia Chopin Eryk Koszela oraz Yehuda Prokopowicz.
28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopinadla Dzieci i Młodzieży w Szafarni
28. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w SzafarniFoto: mat. pras.

Alicja Borkowska urodziła się 23.06.2011 w Warszawie. Jest uczennicą dr Joanny Świtlik w III klasie ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Na 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni zajęła II miejsce.

Eryk Koszela urodził się 11 października 2006 r. w Rzeszowie. Grę na fortepianie rozpoczął pod kierunkiem mgr Anny Jureczko w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara. Po pięciu latach został uczniem prof. Olgi Łazarskiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Na 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni otrzymał ex aequo III nagrodę w III grupie wiekowej.

Yehuda Prokopowicz urodził się 16 listopada 2005 r. w Natanii. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 4 lat u swojej siostry Veroniki Prokopowicz, uczennicy prof. Eitana Globersona. Gdy Yehuda ukończył 6 lat przyjechał do Polski. Od 2019 r. jest uczniem prof. Stefana Wojtasa w Państwowej Szkole Muzycznej im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Na szafarskim turnieju otrzymał ex aequo III nagrodę w III grupie wiekowej.

W programie koncertu znajdą się utwory, które laureaci wykonali podczas swoich konkursowych wystąpień, m.in. Nokturn fis-moll op. 48 nr 2, Walc As-dur op. 34 nr 1 Fryderyka Chopina, czy Parafraza koncertowa na temat opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego Ferenca Liszta.

Szczegóły i zapytania o bilety w tym miejscu.