Radio Chopin

Nie tylko Chopin

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 19:59
Na odkrywanie tajemnic polskiego romantyzmu muzycznego, który kryje się tajemniczo w cieniu geniuszu Chopina, zaprasza najmłodszych skrzypków i pianistów Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

W przeddzień rozpoczęcia Konkursu Chopinowskiego warszawskie Muzeum Fryderyka Chopina zaprasza uczniów szkół muzycznych II stopnia grających na fortepianie i skrzypcach do wyprawy w mniej znane obszary polskiej muzyki XIX wieku. Rzadko uczęszczane terytoria kryją w sobie morze muzycznych tajemnic, potencjalnych odkryć i wciąż jeszcze utajonych źródeł fascynacji. Przewodnikami w tej podróży będą pianista Marek Bracha i skrzypaczka Maria Sławek.
W trakcie koncertów w ramach Muzycznych Interwencji w Muzeum Fryderyka Chopina i Domu Urodzenia Fryderyka Chopina, które odbędą się 25 i 26 września, będzie można posłuchać tego zagadkowego repertuaru w wykonaniu znakomitych artystów, a także dowiedzieć się więcej o projekcie, którego zwieńczeniem może być własny występ w Muzeum Fryderyka Chopina lub Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
Ochotnicy będą mogli skonsultować przygotowywane przez siebie utwory z Markiem Brachą i Marią Sławek, a także wziąć udział w warsztatach tanecznych, prowadzonych przez Balet Dworski Cracovia Danza.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum oraz na Facebooku