Radio Chopin

Ostatnie podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 02:42
W niedzielę, 24 października, o godz. 21 po raz ostatni spotkamy się w naszym Studio Konkursowym, by w stałym składzie podsumować zakończony przed trzema dniami turniej.
Nikolay Khozyainov
Nikolay KhozyainovFoto: NIFC

Konkurs Chopinowski zakończył się nader dziwnym wynikiem. Właściwie poza oczywistą pierwszą nagrodą - przede wszystkim stawia pytania. Z pewnością będą nad nimi dyskutować nasi stali komentatorzy: Małgorzata Pęcińska, Kamila Stępień-Kutera, prof. Andrzej Ratusiński, Marek Bracha, Jakub Puchalski. Z pewnością wrócą też do pianistów odrzuconych, czy to po drugim etapie, po trzecim, czy też w finałach. Przypomnijmy postaci, które - poza częścią z laureatów - budziły największe emocje podczas Konkursu Chopinowskiego: Georgijs Osokins, Nikolaj Chozjajnow (Khozyainov), Eva Gevorgyan. I wróćmy do nich: zapraszamy w niedzielę, na trzy godziny: od godz. 21 do północy.

Dla zainteresowanych mamy też najnowsze pokonkursowe informacje: Bruce Liu zagra wraz z Evą Gevorgyan w katowickim NOSPR we wtorek, 26 października, natomiast w środę, 27, Eva Gevorgyan zagra recital w Filharmonii Krakowskiej.