Choinki Jedynki 2017

"Choinki Jedynki". Retransmisja finałowego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 13:51
21 grudnia odbyła się uroczysta gala wieńcząca tegoroczną edycję Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Wydarzenie retransmitowaliśmy drugiego dnia Świąt na naszej antenie.
Audio
Uroczysta gala wieńcząca akcję Choinki Jedynki
Uroczysta gala wieńcząca akcję Choinki JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Barwny koncert najpiękniejszych polskich kolęd dedykowany był dzieciom, które nadesłały swoje prace na konkurs rysunkowy, Przyjaciołom Jedynki, którzy namalowali 3 grudnia obrazy na aukcję, osobom które tak hojnie licytowały prac plastyczne, jurorom, sponsorom i wszystkim pracownikom Programu 1, bez których zaangażowania akcja nie byłaby tak popularna i sympatyczna. Koncert odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Na scenie wystąpiła popularna i ceniona orkiestra Rodziny Pospieszalskich. Zagrali i zaśpiewali polskie kolędy. Te znane, ale także te dziś zapomniane, niedawno odnalezione, a śpiewane przez naszych przodków.

Podczas gali w Studiu im. Witolda Lutosławskiego prezes Polskiego Radia Jacek Sobala wręczając czeki fundacjom dziękował, że publiczny nadawca może zrobić coś dobrego.

"To jest dla mnie rozkosz, że możemy w tym uczestniczyć, że możemy Państwu te kawałki serc - bo to jest z serca dar przecież - przekazać" - mówił Jacek Sobala.

A dyrektor radiowej Jedynki Rafał Porzeziński podziękował dzieciom, które wzięły udział w akcji charytatywnej.

"Swoim talentem, czasem zapałem, dały z siebie wiele, by dzielić się z tymi, którzy bardzo potrzebują pomocy, więc dla dzieci brawa" - mówił Rafał Porzeziński.

Przedstawicielka fundacji "Mimo wszystko" Marta Kądziela dziękowała za akcję Jedynce, słuchaczom, licytującym i twórcom prac plastycznych. "Te pieniądze sprawią, że na pewno wielu naszych podopiecznych się uśmiechnie i życzę Państwu, by ta radość, która pojawi się w ich oczach, wróciła do Państwa jeszcze dwa razy większa" - mówiła Marta Kądziela.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski dziękując za specjalne licytacje trzech egzemplarzy "Atlasu kotów" z dedykacją Jarosława Kaczyńskiego poinformował, że jego podopieczni wykonali przepięknego, kolorowego kota, który w podziękowaniu zostanie wręczony prezesowi Prawa i Sprawiedliwości.

Tu możesz zobaczyć licytowane egzemplarze "Atlasu kotów"

. .

Koncert  "Choinki Jedynki" to już tradycja. W ubiegłym roku Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny zaprezentował narodowe tańce polskie oraz wykonał najpiękniejsze kolędy i pastorałki.


Czytaj więcej
Choinki663.jpg
CHOINKI JEDYNKI 2017

W czasie koncertu nagrodziliśmy dzieci - laureatów  nagród w tegorocznym konkursie plastycznym.

Nie zabrakło wspólnego odśpiewania kolędy "Bóg się rodzi", życzeń, przełamania się opłatkiem i tradycyjnego całusa pod jemiołą.

Retransmisja  koncertu już 26 grudnia,  w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w godz. 20.00 -22.00 oczywiście w radiowej Jedynce.

***

Licytacje prac plastycznych przekazanych od Przyjaciół Radiowej Jedynki – osobistości świata kultury, nauki, sportu i muzyki oraz prac nadesłanych przez dzieci zakończyły się 9 grudnia. Dla Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz Fundacji Brata Alberta zebrano łącznie kwotę 100 770 zł. 

W środę (20 grudnia) zakończyły się specjalne licytacje trzech egzemplarzy "Atlasu kotów" z dedykacją Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Były to nadzwyczajne aukcje w ramach Akcji Choinki Jedynki, wylicytowano w nich łączną kwotę 43 400 zł.

Łącznie zebraliśmy 144 270 zł.

kh/mg

Zobacz więcej na temat: Choinki Jedynki 2017 koncert