Święta Bożego Narodzenia w Polskim Radiu

Święta muzycznej rodziny Doroty Miśkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 15:55
- W naszym domu to mama jest animatorką muzyczną. W święta wspólnie kolędujemy. Tata gra na pianinie, a my wszyscy śpiewamy - opisywała Dorota Miśkiewicz.
Audio
  • Dorota Miśkiewicz o rodzinnych tradycjach świątecznych (Muzyczna Jedynka)

Wokalistka, która "słuch odziedziczyła po tacie, a głos po mamie", zaskoczyła Marię Szabłowską wyznaniem, że potrawy na ich świąteczny stół przygotowuje tata. - Jest dobrym kucharzem, ale "samotnym", bo nikogo do kuchni nie wpuszcza. Jedyne zadanie dla mamy to zrobienie ciasta i lepienie pierogów, ale farsz robi tata Henryk - podkreśliła Dorota Miśkiewicz.

Dorota Miśkiewicz Kiedyś to rodzinne kolędowanie było dla mnie wielką przygodą, bo rodzice wyciągali wzmacniacz i mikrofon, do którego miałam śpiewać.

Artystka opowiedziała też historię nagrania w duecie z Arturem Andrusem piosenki "Bambino jazzu".

W audycji słuchaliśmy utworu z płyty "Piano.pl". Właśnie ukazała się winylowa wersja krążka. - Dla mnie to nie jest tylko płyta. To jest wyjątkowe wydarzenie, że tacy artyści mogli spotkać się na jednej scenie - mówiła Miśkiewicz. A tymi artystami byli: Michał Tokaj, Andrzej Jagodziński, Lutosławski Piano Duo, Leszek Możdżer, Piotr Orzechowski, Tomasz Kałwak, Krzysztof Herdzin, Henryk Miśkiewicz, Dominik Wania, Włodzimierz Nahorny, Bogdan Hołownia i Atom String Quartet.


piano.pl.jpg

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Dorota Miśkiewicz (wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów)

Data emisji: 23.12.2016

Godzina emisji: 14.24

ab/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak