X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Bańka jest zdania, że trzeba postawić na sporty o potencjale medalowym

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 20:33
- Dwa medale olimpijskie zdobyte w Pjongczangu obrazują realną siłę polskich sportów zimowych. Gdyby było ich więcej, zaciemniłoby to rzeczywisty stan - powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka.
Audio
  • ZIO - A. Kraśnicki o występach Polaków w Pjongczangu (IAR)
  • ZIO - W. Bańka dwa medale to nasze realne możliwości (IAR)
  • Tomasz Gorazdowski i Jan Pachlowski podsumowują Zimowe Igrzyska Olimpijskie PjongCzang 2018 (Trzecia Strona Medalu/Trójka)
  • Tomasz Gorazdowski podsumowuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie PjongCzang 2018 (Trzecia Strona Medalu/Trójka)
Witold Bańka
Witold BańkaFoto: www.msit.gov.pl/pl/dla-mediow

Szef resortu dodał, że czynnik szczęścia jest w sporcie bardzo ważny, a tego trochę nam w Korei zabrakło.

- Skoczkowie narciarscy w pierwszym konkursie medal, a może nawet dwa, przegrali minimalnie. Gdyby biathlonistka Monika Hojnisz lepiej strzelała, wynik także mógł być zupełnie inny - podkreślił Bańka.

Dodał, że aktualny stan to efekt wielu lat zapóźnień, ale trzeba także powiedzieć jasno, że nigdy nie byliśmy i nie jesteśmy potęgą w sportach zimowych.

- Takie są realia, dlatego trzeba się szybko zastanowić. co chcemy osiągnąć w sporcie wyczynowym w dyscyplinach zimowych. Sądzę, że nie można się rozdrabniać, że mocniej trzeba postawić na te, które mają potencjał medalowy - zaznaczył.

Jako wzór takiego działania podał Holandię, która postawiła na łyżwiarstwo szybkie i short track, a nie inwestuje np. w skoki narciarskie.

Serwis Specjalny
PjongCzang 2018 1200.jpg
PjongCzang 2018

- Z tego co wiem, Holendrzy nawet nie mają projektu budowy drużyny skoczków - dodał.

W Polsce prowadzone są zaawansowane inwestycje w infrastrukturę sportową. Powstała arena w Dusznikach, gdzie są idealne warunki do uprawiania biathlonu, w Tomaszowie Mazowieckim w 14 miesięcy wybudowano nowoczesny obiekt do łyżwiarstwa szybkiego, poważną modernizację przeszła Wielka Krokiew w Zakopanem.

- Inwestujemy znaczne środki w sport dzieci i młodzieży, bo to jest przecież droga do sukcesów w przyszłości. Ale oczywiście nie doczekamy się gwiazd wśród seniorów, jeśli na tych nowych obiektach nie będzie odpowiedniego systemu szkolenia - zauważył Bańka.

Minister przypomniał, że po raz pierwszy realizowany jest projekt Team 100, którego celem jest m.in. wspieranie najbardziej utalentowanych młodych sportowców.

- Dotychczas takiego w polskim sporcie nie było. Te dodatkowe środki finansowe mają m.in. pomóc młodym ludziom nadal trenować, opłacić dodatkowe zgrupowanie. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby tracić zawodników w wieku 18-23 lat, często mistrzów Europy czy świata juniorów. A było wiele przypadków, że właśnie oni rezygnowali z przyczyn finansowych - podkreślił.

Zdaniem Bańki poprawie musi jak najszybciej ulec zarządzanie w polskich związkach sportowych, które obecnie jest na bardzo słabym poziomie.

- Po to właśnie powołano Kodeks Dobrego Zarządzania. Jego przestrzeganie będzie miało wpływ na zasady finansowania związków sportowych. Jako resort wykładamy środki i mamy prawo wymagać ich efektywnego wydatkowania - wyjaśnił minister.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PjongCzang 2018: Apoloniusz Tajner zadowolony z wyników w Korei Południowej. "Ogólnie ocena jest pozytywna"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 10:31
Najwięcej, bo 25 z 62 reprezentantów Polski na igrzyska w Pjongczangu delegował związek narciarski. Prezes PZN Apoloniusz Tajner z postawy podopiecznych, którzy wywalczyli oba medale, generalnie jest zadowolony. - Ocena jest pozytywna - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową.
rozwiń zwiń