Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: udany olimpijski debiut polskiej pary tanecznej. Złoto dla artystów z Kanady

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 08:29
Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew z dorobkiem 161,35 punktów zajęli 14. miejsce w rywalizacji olimpijskiej par tanecznych w jeździe figurowej na lodzie w Pjongczangu. Złoty medal zdobyli Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir (206,07 pkt).
Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev
Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev Foto: EPA/HOW HWEE YOUNG

Drugie miejsce zajęli Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron (205,28 pkt), a trzecie amerykańskie rodzeństwo Maia i Alex Shibutani (192,59 pkt). 

Virtue i Moir prowadzili po programie krótkim, w którym wynikiem 83,67 pobili rekord świata. W programie dowolnym Kanadyjczycy wystąpili przy muzyce z filmu "Moulin Rouge", ale przegrali z Francuzami. Do końcowego triumfu wystarczyła im jednak zaliczka z poniedziałkowego występu. Ogólną notą 206,07 pobili rekord świata, ustanowiony kilka minut wcześniej przez Francuzów Papadakis i Cizerona (205,28 pkt).To trzeci złoty medal olimpijski w karierze tej kanadyjskiej pary, a drugi w Pjongczangu. W poprzedni poniedziałek triumfowali z reprezentacją Kanady w rywalizacji drużynowej. Natomiast Virtue i Moir pierwszy złoty medal olimpijski zdobyli w 2010 roku w Vancouver. Po zajęciu drugiego miejsca w Soczi oboje zakończyli karierę. Na lodowisko wrócili pod koniec 2016 roku. 

We wtorek po brąz sięgnęło rodzeństwo Maia i Alex Shibutani, którzy po programie krótkim zajmowali czwarte miejsce. We wtorek jednak Amerykanie Madison Hubbell i Zachary Donohue popełnili błąd i spadli na czwarte miejsce. 

Z kolei Kaliszek i Spodyriew wystąpili przy muzyce z filmu "Wielki Gatsby". W programie dowolnym zostali sklasyfikowani na 15. miejscu, ale zachowali 14. lokatę wywalczoną dzień wcześniej. 

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PjongCzang 2018: poprawili swój rekord. Aljona Savchenko i Bruno Massot ze złotem w łyżwiarskich parach sportowych

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 07:41
Reprezentanci Niemiec Aljona Savchenko i Bruno Massot triumfowali w łyżwiarskich parach sportowych na igrzyskach w Pjongczangu, ustanawiając rekord świata w programie dowolnym. Srebro zdobyli Chińczycy Wenjing Sui, Cong Han, a brąz Kanadyjczycy Meagan Duhamel, Eric Radford.
rozwiń zwiń