Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: dominacja niemieckich kombinatorów. Polacy bez rewelacji

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 14:31
Komplet medali dla reprezentantów Niemiec w kombinacji norweskiej. Rywalizację na dużej skoczni i w biegu na 10 km wygrał Johannes Rydzek, przed Fabianem Riessle i Ericiem Frenzela. Najlepszy z Polaków – Szczepan Kupczak ukończył dwubój na 25. miejscu
Od lewej: Fabian Riessle, Johannes Rydzek i Eric Frenzel
Od lewej: Fabian Riessle, Johannes Rydzek i Eric FrenzelFoto: PAP/EPA/DANIEL KOPATSCH

Jako pierwsi na trasę ruszyli najlepsi na skoczni Japończyk Akito Watabe oraz Norweg Jarl Magnus Riiber. Początkowo ich przewaga nie topniała. W połowie dystansu wciąż byli na czele, z kilkunastosekundowym handicapem nad goniącymi ich zawodnikami, wśród których tempo narzucała trójka Niemców.

Dwa i pół kilometra później wspólnie biegła już szóstka zawodników. Oprócz trzech reprezentantów Niemiec, Japończyka i Norwega w tej grupie znajdował się Fin Eero Hirvonen. Najlepsi biegowo tego dnia byli jednak Niemcy. Tuż przed stadionem wykonali oni atak na podbiegu, którego nie wytrzymali Watabe i Hirvonen.

Riiber utrzymał tempo niemieckiej koalicji, jednak już na stadionie nie był w stanie powalczyć z trójką rywali o miejsce na podium. Sprinterski finisz okazał się wewnętrzną sprawą Niemców. Najszybszy okazał się Rydzek, wyprzedzając na mecie Riesslego i Frenzela, który do złota zdobytego w rywalizacji na średniej skoczni połączonej z biegiem na 10 km dorzucił brąz.

a

Polscy kibice mogli liczyć na niezły wynik Szczepana Kupczaka, który po skokach sklasyfikowany był na 12. pozycji. Niestety, polski dwuboista dużo słabiej prezentuje się w biegu i było to widać w dzisiejszej rywalizacji. Z każdym kilometrem Kupczak był klasyfikowany coraz niżej,  by na metę przybiec jako dwudziesty piąty.

W trzydziestce znalazł się także Paweł Słowiok – awansował on o trzy pozycje i zajął 29. miejsce. Cztery lokaty niżej sklasyfikowano Adama Cieślara. Biegu nie ukończył czwarty z reprezentantów Polski – Wojciech Marusarz.

W czwartek kombinatorów norweskich czeka rywalizacja drużynowa. Po raz pierwszy od momentu wprowadzenia tej konkurencji do programu igrzysk (1988 rok), weźmie w nich udział reprezentacja Polski.

pm

aby dodać komentarz
brak

Niemiec Eric Frenzel zdobył złoty medal w pierwszej konkurencji kombinacji norweskiej podczas igrzysk w Pjongczangu. Frenzel powtórzył sukces sprzed czterech lat z Soczi zwyciężając w rywalizacji na skoczni normalnej i biegu na 10 km. Paweł Słowiok zajął 22. miejsce.