X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

Władysław Terlecki. Radio i literatura

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 16:48
- Bardzo sobie cenię możliwość dotarcia do słuchacza (co prawda anonimowego), który często skazany jest na przeżywanie samotności - wyznawał wybitny pisarz Władysław Terlecki,przez wiele lat związany z Dwójką.
Audio
  • Fragmenty audycji o Władysławie Terleckim (Dwójka, 2012 rok)
Władysław Terlecki, 1989 r.
Władysław Terlecki, 1989 r. Foto: PAP/Zbigniew Matuszewski

- Przemawiam do ludzi, dla których jest to jedyna forma - a przecież zdarzają się tacy słuchacze - kontaktu ze światem zewnętrznym. Świadomość, że przez radio możemy do nich docierać ze swoimi problemami, zainteresowaniami, pasjami, jest tą stawką, dla której warto podejmować pracę z radiem - wyznawał Władysław Terlecki.

Był prozaikiem, scenarzystą, dramaturgiem, tworzącym także słuchowiska. Na naszej antenie prezentowane były obszerne fragmenty najsłynniejszych powieści Władysława Terleckiego, takich jak "Dwie głowy ptaka", "Cierń i laur", "Pismak", oraz słuchowiska oryginalne. Ale nie tylko.

Pisarz pracował w Polskim Radiu - od 1966 do 1981 roku - prowadząc dwa autorskie cykle audycji literackich Programu II: "Wspominamy debiuty" i "Prozatorskie początki". Wierzył w siłę polskiej literatury i dążył do jej upowszechniania (podobno czytał wszystko, co ukazywało się na rynku). Promował zwłaszcza te pozycje literackie, które określa się jako niszowe i które bez jego rekomendacji nie mogły ujść uwagi czytelnika.

W audycji o Władysławie Terleckim, zmarłym w 1999 roku, udział wzięli Michał Komar oraz Stanisław Mikke. Przypomnieliśmy także fragmenty jego audycji z Programu II Polskiego Radia.   

Program przygotowały Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak