X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Męskie Granie 2018

"Ocean wolnego czasu – Kraków, Kraków, Kraków"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 14:09
Od pierwszej edycji Męskiego Grania witam tamtejszą publuczność słowami: "Witajcie w królewskim mieście!". Bo od 2010 roku koncerty w Krakowie są, hm, bardzo charakterystyczne. I też trochę "królewskie".
Mela Koteluk
Mela KotelukFoto: D. Kramski

Ogrody Muzeum Archeologicznego. Stare Miasto. Nieustający puls i gdzieś w środku tego historyczno-turystyczno-miejskiego tygla niewielki teren, który... jako jeden z ostatnich może kojarzyć się z koncertowym szaleństwem. To tam przez kilka lat zaczynała się trasa Męskiego Grania. W 2013 roku ekipa przeniosła się pod Hotel Forum, a później do – jak się wydaje – stałego miejsca, czyli na stadion Korony.

Tak jak powiedziałem w poniedziałkowej "Tonacji", ten wyjazd we wspomnieniach zawsze będę zaczynał i kończył na jednej piosence. Koncert zespołu Organek z gościnnym udziałem Kazika. Na zakończenie utwór "Polska". Strzeżony pilnie w tajemnicy do ostatnich sekund. Nawet Tomasz Organek, zapowiadając go, nie zdradził, że na scenie pojawi się Gość. I pojawił się. Wykonanie – bomba! Po koncercie rozmawiałem przez kilka minut na zapleczu z basistą Kultu – Irkiem Wereńskim. Cytat z tej rozmowy niech będzie najlepszą recenzją z opisywanego wydarzenia. "Popatrz, zrobili to, skubani... A przez tyle lat nie słyszałem naprawdę porządnej wersji tego kawałka. Kazik nam nie powiedział, że będzie to z nimi śpiewał. Ale ciary!".

W Krakowie wystąpił również między innymi zespół Coma. Ich koncert miał swój tytuł. "Czemu nas tam nie ma?". Wpadli na pomysł, żeby wziąć na artystyczny warsztat piosenki z filmów dla dzieci i młodzieży. "Pan Samochodzik", "Akademia Pana Kleksa", "Pi i Sigma". Bo po latach, kiedy dorastamy, często okazuje się, że... to nie są dziecięce piosenki. Że można je odnieść także do dorosłego życia. A może warto przy okazji tego projektu pomyśleć o nagraniu i wydaniu niektórych wersji na epce? Jakby co, ja już oddałem swój głos.

Ważnym punktem programu czwartego przystanku Męskiego Grania był powrót Meli Koteluk. Jesienią ukaże się Jej nowa płyta, a dwie z niej piosenki zostały premierowo wykonane właśnie w Krakowie. Czekamy. Na trasę Meli również, bo ta ma przebiegać równolegle z premierą albumu.

A jeśli już o płycie mowa... Album "Męskie Granie 2018" w przygotowaniu. Myślę, że będę miał w tym roku klęskę urodzaju. Bo jak tu zmieścić na dwóch płytach tyle muzyki? Cieżki to będzie wybór...

Piotr Stelmach – Trójka

Zobacz więcej na temat: Męskie Granie Trójka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak