X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Męskie Granie 2018

Warszawa da się lubić!

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 16:28
Pamiętam koncert Męskiego Grania na Fortach Bema w 2014 roku. Tak zwane przepinki między poszczególnymi występami trwały około 10 minut, a wtedy jeszcze wszystko rozgrywało się na jednej scenie. Głównej.
Męskie Granie 2018 w Warszawie
Męskie Granie 2018 w WarszawieFoto: D. Kramski

Zapowiedziałem wtedy dwie piosenki. Na pierwszy ogień "Sen o Warszawie" Czesława Niemena, a w kolejnej przepince "Warszawę" zespołu T.Love. Obie zostały chóralnie odśpiewane przez licznie zgromadzoną pod sceną publiczność.

To symboliczny obrazek. Pamiętam go bardzo wyraźnie. Tak jak pewnie wryje mi się w pamięć odśpiewane w tym roku w Warszawie "Sto lat!" dla Darii Zawiałow. Osiemnastego sierpnia miała urodziny. Wparowałem na scenę po pierwszym wykonanym przez nią utworze, czyli po "Miłostkach", uzgadniając wcześniej z muzykami zespołu tę "akcję". Udała się, bo z taką publicznością nie mogło być inaczej.

Myślę często o tym, że scena to spontan. Że w dużej części to on kieruje tym, co się dzieje na "deskach". Oczywiście – przygotowanie koncertu, umiejętności, talent i charyzma – tak, to wciąż te podstawowe elementy udanego show. Ale spontan też jest jego ważnym "producentem".

Piszę o tym, bo mam wrażenie, że stołeczna publiczność Męskiego Grania taka właśnie jest. Żywiołowa. Reagująca niczym barometr na wydarzenia wokół. Nawet wtedy, kiedy wręczane są platynowe płyty dla Jazz Bandu Młynarski-Masecki oraz dla ekipy, która stworzyła album "Męskie Granie 2017". Słuchacze zostają pod sceną, oklaskują, komentują i są gotowi. Choć oczywiście lwią i największą część swojej energii oddają Artystom podczas koncertów.

Był żywioł w Warszawie, oj, był... Podczas występów zespołów Illusion, Pogodno, MGO 2018. Podczas koncertu Darii i Kasi Nosowskiej. Ale również pod małą sceną, kiedy grali na niej Snowman czy Bass Astral X Igo.

I jeszcze ta bardzo głośna odpowiedź na pytanie czy spotykamy się w Warszawie za rok... Na jubileuszową edycję wypada wszak mieć pomysł... trafiony w "dziesiątkę".  

Piotr Stelmach – Trójka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak