Rosja 2018

Rosja 2018: Niemcy i Brazylia nie chcą na siebie trafić w 1/8 finału MŚ

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 09:48
Broniący tytułu Niemcy i pięciokrotni mistrzowie świata Brazylijczycy chcą uniknąć siebie w 1/8 finału piłkarskiego mundialu w Rosji. Stanie się tak jeśli nie zajmą miejsc “na krzyż”, czyli 1. lub 2. w gr. E i F.
Trening Brazylijczyków przed spotkaniem z Serbią
Trening Brazylijczyków przed spotkaniem z Serbią Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Od 14 czerwca do 15 lipca cały świat opanuje piłkarska gorączka. Nie inaczej będzie na portalu PolskieRadio.pl. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy unikalny serwis, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem w Rosji. Ponadto zapraszamy do słuchania relacji naszych wysłanników na antenach Jedynki i Trójki.

baner Mundial_FB.jpg
Rosja 2018

W środę (27 czerwca) odbędzie się ostatnia, trzecia kolejka w tych grupach. Brazylijczycy są liderami w E, mając tyle samo punktów (4) co Szwajcarzy. Niemcy są na drugiej pozycji (3 pkt) w F, a za ich plecami znajdują się Szwedzi (3). W tej grupie z kompletem “oczek” na czele jest Meksyk.

Na dziś Brazylia grałaby z Niemcami w 1/8 finału, ale jeszcze wiele może się zmienić. Przede wszystkim oba zespoły nie mają zagwarantowanego awansu do rundy pucharowej. “Canarinhos” potrzebują przynajmniej remisu z Serbią, zaś obrońcy tytułu najlepiej dla siebie, aby wysoko wygrali z Koreą Południową.

Kibice liczą na spore emocje i większą liczbę bramek, niż w dotychczasowych spotkaniach grup E, F. W pierwszej z nich tylko jedno spotkanie Brazylia - Kostaryka zakończyło się różnicą dwóch goli (2:0), z kolei w F padały wyniki 1:0 i 2:1 (po dwa razy).

s

Mecze gr. F Meksyk – Szwecja i Korea Płd. – Niemcy rozpoczną się o godz. 16 czasu polskiego, a potyczki w E Serbia – Brazylia i Szwajcaria – Kostaryka o 20. Ostatni z wymienionych zespołów, bez względu na rezultaty trzeciej serii gier, żegna się z MŚ w Rosji. W drugiej grupie dwie porażki ponieśli Koreańczycy, ale oni zachowali jeszcze iluzoryczne szanse na awans do “16”.

(mb)

Czytaj także

Rosja 2018: Niemcy się pakują, Brazylia nie podzieliła losu mistrzów świata [14. DZIEŃ MUNDIALU NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 22:52
Środa to czternasty dzień piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Dzisiaj poznaliśmy kolejne zespoły - z grup F i E - które zakwalifikowały się do 1/8 finału MŚ. 
rozwiń zwiń