X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Pierwszy krok w chmurach" Marek Hłasko

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 13:00
Debiutancki tom opowiadań autora, który ledwie przekroczył 20 rok życia, stał się w roku 1956 absolutną sensacją.
Audio
Pierwszy krok w chmurach Marek Hłasko
"Pierwszy krok w chmurach" Marek HłaskoFoto: mat. prasowe

A czasy temu sprzyjały. Polska powoli wychodziła z powojennego stalinizmu, październikowe protesty wyniosły do władzy ekipę Gomułki, a w kulturze nadeszła odwilż. Przez poprzednią dekadę polskiej literaturze próbowano narzucić socrealizm, wydawano niemal wyłącznie książki o trudzie robotnika, dobrych komunistach i wielkich budowach socjalizmu. W takiej sytuacji pojawia się debiutancki zbiór opowiadań Marka Hłaski, który odnosi wielki sukces. W Polsce nie było wcześniej takiej prozy. Styl Hłaski, wyraźnie inspirowany Hemingway’em, był ekspresyjny, emocjonalny, a jednocześnie oszczędny. A same opowiadania, opisujące prozę życia w biednym komunistycznym kraju pokazywały to, o czym propaganda milczała. Np. dwoje młodych ludzi, którzy chcą tylko pięknego początku swojej miłości, a nie mają na niego szans. I nie udaje im się ten "pierwszy krok w chmurach". 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak