X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Medaliony" Zofia Nałkowska

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 14:10
Tuż po wojnie powołano do istnienia Międzynarodową Komisję do Badania Zbrodni Hitlerowskiej w Polsce. Zofia Nałkowska jako znana pisarka, ciesząca się powszechnym szacunkiem, weszła w jej skład.
Audio
Medaliony Zofia Nałkowska
"Medaliony" Zofia NałkowskaFoto: materiały promocyjne

Efektem tej działalności jest wstrząsający zbiór opowiadań "Medaliony". Autorka nie próbuje opisać ogromu niemieckich zbrodni, skupia się na kilku konkretnych przypadkach. Czytamy o przeżyciach więźniów obozów koncentracyjnych, o ukrywających się Żydach, o torturach, jakim poddawano ludzi, o głodzie który prowadził do kanibalizmu, ale też o prawdziwym miłosierdziu, które może doprowadzić do zabicia cierpiącego. Skala zbrodni, z którymi ma do czynienia odbiorca "Medalionów", jest taka, że czasem trudno w nie uwierzyć. A przecież to tylko niewielki wycinek tego, co działo się w Polsce pod niemiecką okupacją. W tym kontekście motto książki, które przez liczne powtórzenia może wydawać się zbanalizowane, brzmi jednak bardzo mocno "Ludzie ludziom zgotowali ten los".