X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Miejsce znane na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 13:36
Na trasie "Lata z radiem" tym razem Kalwaria Zebrzydowska, która jest ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego do sanktuarium pasyjno-maryjnego oo. bernardynów. Prowadzi do niego szlak papieski.
Audio
  • jedyna taka kalwaria (Lato z Radiem/Jedyne takie miejsce)
  • Kalwarianie czy ogórcarze? (Lato z radiem/Jedyne takie miejsce)
  • Marcin Pałasz i Elf (Lato z Radiem/Jedyny taki ktoś)
Kalwaria Zebrzydowska
Kalwaria ZebrzydowskaFoto: Shutterstock.com

Kalwaria Zebrzydowska została w 1999 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jedyna kalwaria na świecie. Rok później uznana została za Pomnik historii Polski. - Jesteśmy znani nie tylko w Polsce ale i na całym świecie i z całego świata przyjeżdżają do nas ludzie - mówi ojciec Konrad Cholewa, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jaka legenda wiąże się z powstaniem Kalwarii Zebrzydowskiej? Dlaczego kalwarianie nazywani są ogórcarzami? Co to jest małopolskie Wembley? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

W cyklu "Jedyny taki ktoś" spotkaliśmy się z Marcinem Pałaszem - twórcą słuchowisk, pisarzem, autorem książki "Sposób na Elfa". Tytułowy Elf, to pies, którego pisarz przygarnął ze schroniska, a jego obecność w domu pomogła autorowi w walce z depresją.

Poza tym konkursy, kolejny odcinek książki Katarzyny Bondy "Czerwony Pająk", czytany przez Agatę Kuleszę i "Strofy dla Ciebie" w interpretacji Andrzeja Ferenca. 

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Reporterka: Małgorzata Głogowska 

Goście: Krystyna Duda (prezes Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej), o. Konrad Cholewa (kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej), Tomasz Baluś (Referat Promocji Urzędu Miasta), Marcin Pałasz (pisarz)

Data emisji: 27.07.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

kh