X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Wieloletnia rehabilitacja po wypadku na rowerze

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:22
Kamil Bączyk miał wypadek jadąc na rowerze. Kierowca go nie zauważył i Kamil wpadł pod samochód. Odniósł poważne obrażenia, zapadł w śpiączkę, a potem czekała go kilkuletnia rehabilitacja. W cyklu "Lato z Radiem budzi ludzi" historia Kamila Bączyka z Szamotuł.
Audio
  • Historia Kamila z Szamotuł (Lato z radiem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexas_Fotos/pixabay

Marlena Araszkiewicz, mama Kamila, doskonale pamięta ten dzień. - Uraz czaszkowo-mózgowy, stłuczone płuca, obrzęk mózgu, ostra niewydolność oddechowa - wylicza obrażenia syna. Przyznaje, że gdyby nie trafili do kliniki "Budzik", to nie wie, co by było.

Dopiero tam nauczoną ją, jak się opiekować synem w śpiączce. Wspomina, że sam proces wybudzania też był długotrwały. Tym bardziej, że Kamil cofnął się do wieku niemowlęcego, więc oprócz stosowania pieluch trzeba go uczyć na nowo mowy. Szczęśliwie wróciła wiedza szkolna, dlatego Kamil może pisać literki. Cztery razy do roku jeżdżą na rehabilitację, ćwiczą też w domu nogi i prawą rękę.

Jakie marzenia ma Kamil? Posłuchaj całej rozmowy Agnieszki Ciecierskiej z Kamilem i jego mamą.

W czasie tegorocznego "Lata z Radiem" postanowiliśmy odwiedzać klinikę "Budzik", żeby pokazać, że zawsze jest nadzieja. Klinika "Budzik" została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce, wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Dziecięca klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest też "Budzik" w Olsztynie, który jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Klinika posiada pełną infrastrukturę niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej pacjentów po ciężkich urazach mózgu.

***

Numer konta bankowego Fundacji "Akogo?": 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S.A.

Chcesz pomóc pacjentom fundacji "Akogo?" - wyślij SMS pod nr 75 250 z hasłem "Budzimy". Opłata 6,15 zł z VAT. Całkowity dochód netto z usługi operatorzy przeznaczyli na cele statutowe fundacji.

ag/abi