Lato z Radiem 2018

"Takie doświadczenia dużo nas uczą"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 12:44
W cyklu "Lato z radiem budzi ludzi" kolejna historia z Kliniki Budzik, tym razem opowieść o dwudziestoletniej Aleksandrze z Wrocławia. Z mamą Aleksandry, Edytą Winnicką rozmawiała Agnieszka Ciecierska. 
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Alicia G. Monedero/Shutterstock.com

Aleksandra pięć lat temu miała wypadek - wypadła z balkonu. - Jak przyjechaliśmy do szpitala usłyszeliśmy od lekarza, że czekamy na zgon, że córka w każdej chwili może umrzeć - mówi Edyta Winnicka i dodaje, że pamięta pierwszy uśmiech Oli w Budziku.

- Takie doświadczenia dużo nas uczą. Potrafię cieszyć się z tego co mam, że moje dziecko żyje, nie choruje, uśmiecha się do mnie, możemy wyjść na spacer. Mnie nic więcej nie trzeba - mówi mama Oli. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

W czasie tegorocznego "Lata z Radiem" postanowiliśmy odwiedzać klinikę "Budzik", żeby pokazać, że zawsze jest nadzieja. Klinika "Budzik" została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce, wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Dziecięca klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jest też "Budzik" w Olsztynie, który jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Klinika posiada pełną infrastrukturę niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej pacjentów po ciężkich urazach mózgu.

***

Numer konta bankowego Fundacji "Akogo?": 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000; KOD SWIFT WBK: WBKPPLPP z dopiskiem "Lato z Radiem budzi ludzi" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK S.A.

Chcesz pomóc pacjentom fundacji "Akogo?" - wyślij SMS pod nr 75 250 z hasłem "Budzimy". Opłata 6,15 zł z VAT. Całkowity dochód netto z usługi operatorzy przeznaczyli na cele statutowe fundacji.

***

Materiały z cyklu "Lato z Radiem budzi ludzi" do wysłuchania na antenie radiowej Jedynki w środy ok. godziny 10.15.

kh