X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Morze jest wspaniałe! Radiowa Jedynka w Stegnie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 12:08
Województwo pomorskie, powiat nowodworski, 2,3 tys. mieszkańców, kod pocztowy 82-103, tablice rejestracyjne GND. "Lato z radiem" zawitało do Stegny, letniej stolicy radiowej Jedyny. Zajrzeliśmy też do oddalonego o kilka kilometrów Jantaru, gdzie trwają Mistrzostwa w Poławianiu Bursztynu.
Audio
  • Lato z radiem odwiedziło Stegnę cz. I (Lato z radiem/Jedynka)
  • Lato z radiem odwiedziło Stegnę cz. II (Lato z radiem/Jedynka)
  • Lato z radiem odwiedziło Stegnę cz. III (Lato z radiem/Jedynka)
Ławeczka radiowej Jedynki w Stegnie. Kolejna pojawi się wkrótce w Piotrkowie Trybunalskim
Ławeczka radiowej Jedynki w Stegnie. Kolejna pojawi się wkrótce w Piotrkowie TrybunalskimFoto: PR/Sebastian Gołos

Studio plenerowe audycji stanęło na Bulwarze Radiowej Jedynki i stąd od godziny 9.00 do 12.00 program na żywo prowadził Roman Czejarek. Na słuchaczy obecnych w Stegnie czekały liczne atrakcje: koło fortuny, fotobudka oraz zabawy dla najmłodszych słuchaczy Polskiego Radia przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom.

ławeczka EJ 1200x660.jpg
Ekspres Jedynki ma swoją ławeczkę w Stegnie

W pobliskim Jantarze trwają XX Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Drugiego dnia mistrzostw o zwycięstwo powalczy nasza reporterka Karolina Rożej. Prowadzący Rafał Patyra w "Lecie z radiem" zdradził jej kilka trików, które być może pomogą jej w zwycięstwie. – Gdyby Karolina za wszelką cenę chciała sięgnąć po sukces w rundzie eliminacyjnej, to powinna założyć na siebie jak najwięcej bursztynowej biżuterii, która niekoniecznie mocno będzie trzymać się na rzemyku – zażartował dziennikarz.

W audycji rozmawialiśmy też m.in. z ratownikiem WOPR, który apelował o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą i opowiadał o tym, jakie wymagania trzeba spełniać, by zostać ratownikiem. Kierownik Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana Wojciech Wok mówił o wielorybie znalezionym na plaży w Kątach Rybackich i innych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem zwierząt. Za pośrednictwem Mobilnego Centrum Słuchu można było wykonać bezpłatne badania.

Stegna jest miejscem wyjątkowym dla naszej rozgłośni. To tutaj stoją ławeczki radiowej Jedynki. Już na początku weekendu na Bulwarze Radiowej Jedynki stanęła ławeczka "Ekspresu Jedynki". Ławeczka od razu została sfotografowana przez licznie przybyłych turystów.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań audycji, w których oczywiście moc wspaniałej letniej muzyki!

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Ryszard Goliszek (pomysłodawca ławeczek PR1), Roman Chmielowski (ratownik WOPR), prof. Henryk Skarżyński (Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach), dr Magdalena Sosna (laryngolog), Rafał Patyra (dziennikarz sportowy), Jan Wilkanowski (przewodnik), Urszula Kordecka (Bar Bosmański w Stegnie), Wojciech Woch (kierownik Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana), Jarosław Lipiński (Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych), Bogumiła Bartnikowska (Centrum Rodzinnej Rekreacji w Jantarze), słuchacze Jedynki wypoczywający nad Bałtykiem

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

abi/ac