X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Miłość matek zza krat zakładu w Krzywańcu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 11:15
W Zakładzie Karnym w Krzywańcu po raz dwunasty zorganizowano autorski program resocjalizacyjny "Leśna kolonia" sprzyjający przygotowaniu do readaptacji społecznej. Na czym polega i do kogo jest skierowany? To sprawdziła Agnieszka Ciecierska.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ OFFFSTOCK

- Las i plac zabaw kojarzą się z sielskością. Ale w Krzywańcu to miejsce wydzielone dla funkcjonariuszy Zakładu Karnego - mówi Małgorzata Pachała, zastępca kierownika działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu.

Program "Leśna kolonia", realizowany w tym miejscu, skierowany jest do matek osadzonych w tutejszej jednostce, które z powodu odbywanej kary mają utrudniony kontakt z dziećmi. - Maluchy te najczęściej przebywają w rodzinach zastępczych, domach dziecka czy pogotowiu rodzinnym. Ten program został stworzony po to, żeby zapewnić warunki do zacieśniania i podtrzymywania więzi pomiędzy matką a dzieckiem - dodaje.

- Jestem z moją córką bardzo zżyta. Każdy moment spędzony na rozmowie lub zabawie to wspaniałe uczucie. Siedem dni spędzonych z dzieckiem to dużo dla matek, które są pozamykane - mówi Pani Edyta, osadzona w Zakładzie Karnym w Krzywańcu.

Jak się okazuje jest to jedyny tego typu program, działający w Polsce. - Często jest tak, że te problemy tych kobiet zaczynają się od lat dziecięcych. To brak miłości, więzi i czułości rodziców. Często słyszymy, że tutaj za murami więziennymi ktoś po raz pierwszy potraktował je jak człowieka i okazał odrobinę zrozumienia - mówi Ewa Igiel, starszy wychowawca działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzą: Małgorzata Raducha

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Małgorzata Pachała (z-ca kierownika działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu), Ewa Igiel (starszy wychowawca działu peintencjarnego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu), kobiety osadzone w Zakładzie Karnym w Krzywańcu

Data emisji: 06.08.2018

Godzina emisji: 10.17

kb/abi