X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Marzenie o własnym domu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 12:52
Po rozstaniu z agresywnym mężem, pani Elżbieta straciła swój dom i do tej pory nie ma swojego miejsca. Jednak to już niedługo może się zmienić.
Audio
  • Budowa domu dla pani Elżbiety (Lato z radiem 2018/ Jedyny taki ktoś)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Roman Bodnarchuk

Mąż pani Elżbiety nadużywał alkoholu, w domu dochodziło do rękoczynów. W końcu matka i dzieci zostali bez dachu nad głową. Wtedy przygarnęła ją jej siostra cioteczna: - Jest dobrą dziewczyną i trzeba jej pomóc, bo ma bardzo ciężkie życie – opowiada Agata Tyburska.

Sąsiedzi i pracownicy lokalnej szkoły rozpoczęli budowę domu dla pani Elżbiety i jej dzieci. Niestety, wciąż potrzeba środków na jego ukończenie - brakuje ogrzewania, hydrauliki, a nawet okien. - Moim marzeniem jest zamieszkanie we własnym domu – mówi pani Elżbieta. – Żeby przede wszystkim mieć spokój – dodaje.

Pani Elżbieta bierze udział w konkursie "Lato z radiem spełnia marzenia". Zapraszamy do wysłuchania nagrania całego reportażu.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Elżbieta Kiraga (matka samotnie wychowująca dzieci), Agata Tyburska (krewna p. Elżbiety), Liliana Buzała (nauczyciel), Aneta Wosztyl (siostra p. Elżbiety), Janina Król (ciocia p. Elżbiety), Małgorzata Plewińska (sąsiadka)

Data emisji: 23.08.2018

Godzina emisji: 10.16

kwh