X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Gorzów Wielkopolski? A może Gorzów nad Odrą?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 12:00
Z początku miasto robotników, a dziś - zamieszkałe przez wielu wspaniałych ludzi, którzy tworzą i działają na rzecz miasta. "Lato z radiem" odbyło radiowy spracer po Gorzowie Wielkopolskim. 
Audio
  • Felieton Piotra Goćka o wychowaniu nastolatków czyta Andrzej Mastalerz, 27.08.2018
  • Z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim (Lato z radiem/Jedynka)
  • Sybilla Berwid pomaga teraz innym chorym (Lato z radiem/Jedynka)
Gorzów Wielkopolski
Gorzów Wielkopolski Foto: Pajor Pawel/Shutterstock

Gorzów Wielkopolski może się pochwalić najnowocześniejszą w Polsce filharmonią i pierwszym na świecie pomnikiem żużlowca. Miasto ma też swoją aleję gwiazd, ale zupełnie inną niż ta w Międzyzdrojach. - To nie są ludzie znani z pierwszych stron gazet, ale ludzie, którzy dołożyli ręki, myśli i idei do rozwoju tego miasta – tłumaczyła przewodniczka Donata Ochwat.

Nazwa Gorzów Wielkopolski przyjęła się dopiero w 1945 roku. Jaką nazwę miasto nosiło wczesniej? O tym w nagraniu audycji.

Bohaterka cyklu "Jedyny taki ktoś" była Sybilla Berwid. Kobieta przeszła chorobę nowotworową. Przed chorobą, weekendy wolne od pracy spędzała na świeżym powietrzu, przygotowując się do przebiegnięcia półmaratonu. Po jednym treningu pod klatką piersiową wyczuła powiększony węzeł chłonny. – Był to guz wielkości drugiego serca, który uciskał wszystkie naczynia krwionośne i powodował liczne zmiany w organizmie – mówiła Sybilla Berwid. Lekarze natychmiast podjęli leczenie. Skierowali pacjentkę na chemioterapię, która dała bardzo dobre efekty. Dziś, po pięciu latach od zakończenia leczenia, pani Sybilla tworzy cykl Onko ABC i pisze bloga chemosfera.blogspot, z apośrednictwem których udziela porad cierpiącym na raka.

W audycji wysłuchaliśmy też felietonu Piotra Goćka o wychowaniu nastolatków, nie zabrakło konkursów oraz skeczu na temat "gdy mężczyzna choruje".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Donata Ochwat (dziennikarka, pilotka turystyczna), Gustaw Nawrocki (kurator w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim), Łukasz Burak (prezes Stowarzyszenia Wodniaków), Witold Siwko (menadżer pola golfowego Zawarcie), Ryszard Bronisz (gorzowianin)

Data emisji: 27.08.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

abi