X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Paweł Wilczewski

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 02:00
Audio

Syn Henryka Wilczewskiego, brat bliźniak Piotra Wilczewskiego. Mąż Wiktorii (Tusi) córki Wandy drugiej żony Edka Jabłońskiego, przyjął opiekę prawną nad jej synem, Sylwikiem.  Ma skłonność do alkoholu. Po pijanemu bije żonę, gdy wytrzeźwieje obiecuje poprawę.   Spokojniejszy od brata, ale pozostający pod jego złym wpływem. Chcąc pomóc bratu trafia do więzienia. Tusia odeszła od Pawła, potem uzyskała rozwód. Po odbyciu kary Paweł Wilczewski wyjechał do USA, gdzie ożenił się z Eleanor (Nelly) Misiak (1963), bizneswoman starszą od Tusi o niemal 10 lat. Druga żona Pawła dorobiła się dużego majątku po założeniu firmy sprzątającej. Teraz jest potentatką, jej firma jest wynajmowana do sprzątania biurowców i dużych powierzchni. Ma co najmniej trzy domy i jacht. Kiedy była w Polsce zepsuł się jej samochód i Paweł go naprawił. Nawiązał się romans. Nelly Misiak zaproponowała mu, że gdyby szukał pracy, to zaprasza do Ameryki. On wyjechał i tam dosyć szybko się pobrali.