X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Tańczące Eurydyki

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 10:00
W najbliższą sobotę 30 marca w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbędzie się kolejny koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.
Anna German
Anna GermanFoto: Polskie Radio

Tym razem zaprezentowane zostaną utwory Anny German - piosenkarki, kompozytorki i aktorki, a z wykształcenia magistra geologii, dysponującej bardzo rzadkim głosem, sopranem lirico-spinto.

Anna German mówiła o sobie: - Śpiew jest dla mnie radością życia. Chciałabym śpiewać całe życie, ale nie tak, by słuchacze mówili: "Co znowu Ona?" lecz: "Aaa, Ona, no to posłuchajmy. Bardzo chciałbym na to zasłużyć".

W trakcie sobotniego spotkania zabrzmią znane i lubiane przeboje artystki w nowych aranżacjach oraz interpretacjach. Utwory wykonają młode, utalentowane wokalistki, laureatki wielu przeglądów i festiwali: Anna Federowicz, Alicja Sękowska, Izabela Szafrańska, Wiktoria Tracz oraz Judyta Wenda.

Za scenariusz i reżyserię koncertu "Tańczące Eurydyki" odpowiada Janusz Gast. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawuje Janusz Kukuła - Dyrektor Teatru Polskiego Radia. Całość programu poświęconego twórczości Anny German zaaranżuje muzycznie Marcin Partyka, kierownik zespołu w składzie: Krzysztof Łochowicz (gitary), Piotr Filipowicz (kontrabas) oraz Kuba Szydło (perkusja).


Transmisja koncertu na antenie radiowej Jedynki o godz. 21.05. Wydarzenie poprowadzi Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.