Teatr Polskiego Radia

Noc tysiączna druga

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 08:00
9 września o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki, na pierwsze po wakacjach, premierowe słuchowisko Cypriana Kamila Norwida „Noc tysiączna druga”  w adaptacji i reżyserii Ewy Małecki.
Kadr z nagrania słuchowiska Noc tysiączna druga
Kadr z nagrania słuchowiska "Noc tysiączna druga"Foto: W. Kusiński

Noc tysiączna druga Cypriana Kamila Norwida to zgrabna jednoaktowa komedia osnuta wokół miłosnej intrygi.  Bohaterowie odbywają podróż przez Włochy i zatrzymują się w tej samej oberży.  Na dworze szaleje burza, a duszami gości szarpią miłosne rozterki. Noc inna od wszystkich, noc tysiączna druga  jak określa ją główny bohater sztuki, Roger, staje się czasem odbycia podróży w głąb siebie i próbą rozliczenia się z przeszłością. Plan zemsty, jaki snuje zraniony kochanek, okazuje się chybiony, za to otwierają się dla niego całkiem nowe miłosne perspektywy.  

Noc tysiączna druga to czarowna miniatura, w której jawi się pełna poczucia humoru i dojrzałego dystansu refleksja dotycząca zmienności serc naszych. 

Dramat Norwida w warstwie tekstowej ujawnia niezwykłą muzyczność, słuchowisko jest bogato ilustrowane muzyką napisaną specjalnie na tę okazję przez Grzegorza Łapińskiego.


Cyprian Kamil Norwid  "Noc tysiączna druga"

Adaptacja: Ewa Małecki

Reżyseria: Ewa Małecki

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka: Grzegorz Łapiński


Obsada: 

Przemysław Stippa, Krzysztof Wakuliński, Anna Grycewicz, Jarosław Gajewski, Milena Suszyńska

 

Na słuchowisko "Noc tysiączna druga" zapraszamy w czwartek (09.09) tuż po godz. 21.00.