Teatr Polskiego Radia

Koncert

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022 08:00
W najbliższą niedzielę 13 listopada zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Pawła Huelle pt."Koncert" w adaptacji i reżyserii Henryka Rozena.
Kadr z nagrania słuchowiska Koncert
Kadr z nagrania słuchowiska "Koncert" Foto: W. Kusiński

Słuchowisko ,,Koncert,, jest adaptacją  opowiadania Pawła Huelle pod tym samym tytułem z ostatniego zbioru opowiadań ,,Talita,, tego pisarza. Jest to historia o niespełnionej miłości dwojga młodych ludzi pochodzących z dwóch zaborów ówczesnej Polski-pruskiego i austriackiego. Czas spotkania młodej pary przypada na okres wybuchu I wojny światowej i konfliktów politycznych związanych z życiem mniejszości narodowej, jaką byli Polacy zarówno w zaborze pruskim, jak i austriackim. Rodzącą się miłość początkującej pianistki i młodego poddanego austriackiego pragnącego osiedlić się na Pomorzu niszczy wybuch I wojny światowej. W słuchowisku występują m.in. Wiktoria Gorodeckaja, Marcin Przybylski, Monika Kwiatkowska i Włodzimierz Press. Adaptację radiową przygotował Henryk Rozen, który również słuchowisko wyreżyserował. Opracowanie muzyczne Piotr Moss, realizacja akustyczna Andrzej Brzoska.

 

Paweł Huelle „Koncert”

Adaptacja: Henryk Rozen

Reżyseria: Henryk Rozen

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Piotr Moss 

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska   

Obsada:

Wiktoria Gorodeckaja, Włodzimierz Press, Jana Zamojska, Monika Kwiatkowska, Marcin Przybylski, Bartłomiej Wiater, Aleksander Sosiński, Andrzej Ferenc, Klaudiusz Kaufmann, Monika Pikuła, Stefan Knothe, Elżbieta Gaertner, Jarosław Gajewski, Wojciech Machnicki,

Grzegorz Gorczyca - fortepian

Joanna Strzemieczna - Rozen - asystent reżysera


Na słuchowisko "Koncert" zapraszamy w niedzielę (13.11) tuż po godz. 21.00