Teatr Polskiego Radia

Czy Polskiemu Radiu grozi pirackie przejęcie?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 11:00
Grupa aktorska Macież zapowiada przejęcie częstotliwości Programu 1 Polskiego Radia. Czy Polskiemu Radiu uda się obronić przed piratami eteru? Słuchacze będą się mogli o tym przekonać już w środę, 8 lutego o godz. 21:05 na antenie Jedynki i w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Audio

Grupa aktorska Macież zapowiada pirackie przejęcie częstotliwości Programu 1 Polskiego Radia. Ma to nastąpić w najbliższą środę, 8 lutego, o godz. 21:05. Można się domyślać, że ta groźba ma coś wspólnego z protestem wobec porozumienia ACTA.

Członkowie grupy: Olga Sarzyńska, Mateusz Dębski, Mateusz Grydlik, Adam Młynarczyk, Marcin Sitek chcą zaprezentować własną wizję radia. A jak wynika z ich dotychczasowych występów, mają pewne doświadczenie w tej kwestii. Kultowy skecz grupy, „Radio bliźniego twego”, w którym ojciec redaktor Smardzyn prowadzi „Rozmowy nieskończoności”, zwiastuje bezkompromisową szczerość na antenie.

Czy Polskiemu Radiu uda się obronić przed piratami eteru? Słuchacze będą się mogli o tym przekonać już w środę, 8 lutego o godz. 21:05 na antenie Jedynki i w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Chcecież radio? Radio Macież. Nie przegapcież. Nie prześpijcież. Słuchajcież! Radio Macież!

 

/

 

Grupa Macież powstała w 2004 roku, jako forma odskoczni od rzeczywistości szkolnej studentów Akademii Teatralnej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Teraz skupia już absolwentów tych uczelni. Jej członkowie, jak o sobie piszą, nie reprezentują żadnej linii pro-, lub kontra-, nie są też tubą żadnej flanki politycznej. Swoją satyrą krytykują przede wszystkim miałkość kultury masowej i absurd codziennych czynności. Towarzyszy temu bezustannie intelektualna i obyczajowa prowokacja. W 2009 Grupa zdecydowała się na współzawodnictwo w szerszym gronie satyryków i kabareciarzy i z powodzeniem wystąpiła na Przeglądzie Kabaretów PAKA. Od razu zawładnęła publicznością i jurorami przeglądu, czego dowodem było przyznanie jej Grand Prix tego konkursu (przyznanej po raz pierwszy od siedmiu lat). Było to tylko wstępem do kolejnych nagród, jakie przyznano Macieży po tym wielkim sukcesie.

Członkowie Macieży często muszą tłumaczyć się nazwy grupy. Pozorny błąd ortograficzny jest jednak celowy. Macież pyta swoich odbiorców: A macież wy skrzydła? Macież wy fantazję? Przekonajcież się!