X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Małgorzata Karolina Piekarska

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 10:31
Pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna, blogerka, a z zamiłowania varsavianistka i rodzinny genealog.
Audio

Debiutowała w 1987 roku miesięczniku społeczno-literackim „Okolice” czterema opowiadaniami w ramach cyklu „Dwanaście stron prezentuje”. 

Przez 21 lat była reporterką TVP. Współpracowała z wieloma pismami młodzieżowymi m.in. „Cogito”, „Victor” czy „Magazyn 13-tka”. Stale współpracuje z pismem społeczno-samorządowym „Mieszkaniec” oraz miesięcznikiem „Stolica”. Jest też stałym współpracownikiem Kwartalnika Literackiego „Wyspa” i stałą felietonistką Magazynu Literackiego „Książki”. Pomysłodawczyni wydawanego przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Kwartalnika Literackiego „Podgląd” – jest jego redaktor naczelną.

Jest autorką sztuk teatralnych (m.in. „Listy do Skręcipitki” oraz „Bubloteka”), scenariuszy filmowych (film w realizacji), a także kilku powieści młodzieżowych, z których wydana w 2004 roku „Klasa pani Czajki” cieszy się niesłabnącym powodzeniem i doczekała się kontynuacji pt. „LO-teria” i „Licencja na dorosłość”.

Opublikowała też książki dla dorosłych m.in. dokumentalną „Dziewiętnastoletni marynarz” oraz do spółki z nieżyjącym ojcem Maciejem Piekarskim „Syn dwóch matek”. 

Dwukrotna stypendystka MKIDN – raz w dziedzinie literatury i filmu. Od 2007 roku prowadzi blog „W świecie absurdów”, a od 2013 roku specjalny portal genealogiczny. 

Od września 2018 jest w zespole scenariuszowym „Matysiaków”.