X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Wiktoria (Tusia) Włodarska

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 01:20
Audio

Córka Wandy (drugiej żony Edka Jabłońskiego) i Tadeusza Repetowskiego, kolejarza z Nowego Sącza. Jej matką chrzestną była Irena Jabłońska. Rozpieszczana przez ojca była zawsze bardzo wrażliwa i nieśmiała. Chciała iść do klasztoru. Zakochała się w Sylwestrze Zimoniu (techniku montażu linii eklektycznych). Niestety Zimoń zginął w wypadku w drodze na ślub. Niedługo potem, dwa tygodnie przed terminem Tusia urodziła syna Sylwestra, zwanego Sylwikiem. Pod wpływem matki wyszła za mąż za Pawła Wilczewskiego. Paweł okazał się złym mężem, bił ją po pijanemu, nie dbał o rodzinę a w końcu trafił do więzienia za przestępstwo kryminalne. W dodatku Sylwik od dzieciństwa chorował na nerki. Tusia zaczęła pracę w firmie budowalnej Stanisława Włodarskiego. Z czasem połączył ich związek uczuciowy, a potem małżeństwo, tym razem udane. W 2017 roku okazało się, że dla uratowania Sylwika jest konieczny przeszczep nerki. Tusia bez wahania oddała swoja nerkę synowi. Operacja zakończyła się sukcesem.