Teatr Polskiego Radia

Janusz Zaorski - pierwsza rozmowa z cyklu Spotkania z Mistrzem, które są częścią Kursu reżyserii radiowej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 09:00
Reżyser filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy, scenarzysta i producent. Do jego najważniejszych dzieł należą: „Pokój z widokiem na morze” – Grand Prix i Fipresci na festiwalu w Locarno, „Baryton” – nagroda główna na FPFF w Gdańsku, „Jezioro Bodeńskie” – Grand Prix i nagroda Young Jury w Locarno, „Matka Królów” – Grand Prix na Berlinale. Wyreżyserował kilkanaście słuchowisk dla Polskiego Radia, m.in.: „Novecento” Alesandra Baricca, „Excentrycy” wg Włodzimierza Kowalewskiego i „Czas nagli” na podstawie Antonia Tabucchiego. Laureat nagrody za reżyserię słuchowiska „Novecento” podczas Festiwalu Dwa Teatry – Sopot 2009 oraz zdobywca Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry – Sopot 2019 za słuchowisko „Wielka improwizacja”.

O Kursie reżyserii radiowej:

Doświadczona kadra pod kierownictwem mistrzów reżyserii radiowej i filmowej – Janusza Kukuły (Teatr Polskiego Radia) i Wojciecha Marczewskiego (Wajda School) zapewnia najwyższy poziom kształcenia weryfikowany na antenie Polskiego Radia.

Kształcenie ma charakter warsztatowy i jest prowadzone w systemie mistrzowskim przez najlepszych polskich specjalistów z różnych dziedzin twórczości radiowej, takich jak: Andrzej Brzoska, Waldemar Modestowicz, Wojciech Pszoniak, Marta Rebzda, Maciej Kubera, Igor Gorzkowski, Wawrzyniec KostrzewskiMariusz Malec, Anna Wieczur-Bluszcz, Adam Wojtyszko z udziałem wybitnych polskich aktorów.

W ramach kursu odbędą się także seminaryjne zajęcia z cyklu „Spotkania z Mistrzem”.

Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia kursu.

Zajęcia odbywają się w studiach nagraniowych Polskiego Radia oraz w salach szkoleniowych FINA i Wajda School.


Kurs reżyserii radiowej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.