Redakcja Programów Katolickich Ślady na piasku
Section07
Ślady na piasku

„Patrz, co zostało, Popatrz, jak mało, Jakiś kwiat, jakiś list, W piasku ślad...” (Fragm. tekstu piosenki Budki Suflera)

…co prawda tekst piosenki Budki Suflera nie był bezpośrednią inspiracją przy tworzeniu audycji, ale po części oddaje to, o czym chcemy mówić. Opowiadamy o „śladach na piasku”- które trzeba zachować od zapomnienia lub o takich, które warto odszukać. Audycje wprowadzają w świat kultury i religii poprzez indywidualne spojrzenie autorek. Od reportażu, przez formy literackie po dyskusje specjalistów prowadzone w studiu.

- Małgorzata Glabisz- Pniewska odkrywa niebanalne i nieznane oblicza Świętych Kościoła.” Autorka sprawdza min. czy morderca może zostać świętym? Jak w przypadku J. Fescha...”

- Agnieszka Kozłowska- Łysko podejmuje tematy społeczne z pogranicza zwyczaju oraz religii. „Okazuje się, że „nauki przedmałżeńskie” prowadzone nieumiejętnie mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc młode parze, która przygotowuje się do wstąpienia w sakramentalny związek.”

- Sylwia Sułkowska opowiada o Rodzinie z jej codziennymi i niecodziennymi problemami a także o podróżowaniu do miejsc świętych. „Kiedy podróżowanie i zwiedzanie może stać się formą pielgrzymki”.

- Agnieszka Trzeciakiewicz towarzyszy ekspertom w odkrywaniu nieznanych albo zapomnianych faktów z różnych dziedziny historii, sztuki sakralnej i filmowej. „Dlaczego włoski awanturnik i przestępca Caravaggio uznawany jest za głęboko religijnego malarza?”

Program Pierwszy Polskiego Radia, środa, godzina 23.30