X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Delegat papieża: jesteśmy i będziemy przeciwni złu, ale zawsze otwarci na każdego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 13:54
- Jesteśmy i zawsze będziemy przeciwni złu, ale zawsze otwarci na człowieka, na każdego człowieka. Bo chcemy dobra, wiecznego dobra wszystkich ludzi, także tych, co nam źle życzą i nas obrażają – powiedział w czwartek na Jasnej Górze abp Jan Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, delegat papieża na uroczystość 15 sierpnia.
Audio
  • Abp Pawłowski: zadaniem Kościoła w podzielonej Polsce jest budowanie pojednania (IAR)
Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, 15.08. na Jasnej Górze. Sumie pontyfikalnej przewodniczył abp Jan Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej
Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, 15.08. na Jasnej Górze. Sumie pontyfikalnej przewodniczył abp Jan Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy ApostolskiejFoto: PAP/Waldemar Deska

Przewodniczył on uroczystej sumie pontyfikalnej, odprawianej w tym najważniejszym polskim sanktuarium, uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to też okazja do upamiętnienia 100-lecia przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską.

- Chcemy z tego miejsca powiedzieć także tym, którzy nas prześladują, którzy pozwalają sobie na świętokradzkie niszczenie naszych wartości, na obrażanie i wyśmiewanie Matki Najświętszej, Eucharystii, Kościoła, tym pseudoartystom, pseudopolitykom, chcemy im powiedzieć, także parafrazując mocne słowa Jana Pawła II, powiedziane kiedyś do ludzi uwikłanych w zło: Nawróćcie się! Przyjdzie dzień sądu, staniesz przed Bogiem, chcesz czy nie chcesz, wierzysz czy nie, staniesz przed Bogiem. Oby się nie okazało, żeś swoimi postępkami tak Go obraził, że będziesz na wieki potępiony. Bo Bóg jest miłosierny, ale też sprawiedliwy – dodał hierarcha.

"Będziemy bronić prawdy"

W czasie głównej Mszy świętej na jasnogórskim szczycie abp Pawłowski mówił, że Polacy są wolnym narodem dzięki wstawiennictwu Matki Boskiej. - Wolność to dar i zadanie, a nie jakaś swawola, nie żadne róbta, co chceta - powiedział, zauważając, że "za wolność każdego z nas tak wielu Polaków oddało życie". 
Arcybiskup mówił też, że Polska pozostaje wierna chrześcijańskim wartościom. - Gdy ludzie źli, poprzez rozliczne układy, powiązania, kalkulacje i judaszowe pieniądze, chcą z Polski i Polaków zrobić takie pseudonowoczesne społeczeństwo, które odrzuci prawdziwe wartości, będziemy bronić prawdy, rodziny, życia ludzkiego i naszej wiary - powiedział duchowny.

Zaznaczył, że zadaniem Kościoła w podzielonej Polsce jest budowanie pojednania. - Polacy muszą nauczyć się prowadzić z sobą dialog w prawdzie i z poszanowaniem godności własnej i partnera, różniąc się między sobą, ale nie stając się przez to dla siebie wrogami - mówił arcybiskup Jan Pawłowski. Przypominał także o zwyczaju przygotowania bukietów zielnych na dzisiejsze święto, także o rocznicy Cudu nad Wisłą oraz święcie Wojska Polskiego. 

Na Jasna Górę W 182 pielgrzymkach pieszych wzięło udział 86 tysięcy osób.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Częstochowa: tysiące pielgrzymów z całego kraju dociera na Jasną Górę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 17:11
Blisko 20 tys. pielgrzymów dotarło w środę pieszo na Jasną Górę. Największą grupę stanowili uczestnicy 308. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej, zwanej matką polskich pielgrzymek. W tym roku zgromadziła ona ok. 6 tys. pątników. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież pozdrowił pielgrzymów na Jasnej Górze. "Skierujcie wzrok ku niebu"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 13:15
Papież pozdrowił Polaków pielgrzymujących na Jasną Górę w związku z uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie na placu świętego Piotra. 
rozwiń zwiń