X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Papież Franciszek apeluje, by przeciwdziałać nienawiści i przemocy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 13:23
Papież Franciszek modlił się z wiernymi za ofiary zamachów na dwa meczety w Nowej Zelandii, w których w piątek zginęło 50 osób. Podczas spotkania w Watykanie apelował, by przeciwdziałać nienawiści i przemocy.
Audio
  • Papież modli się za ofiary zamachu w Nowej Zelandii. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/Massimo Percossi

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież powiedział: "W tych dniach do bólu wywołanego przez wojny i konflikty , które nie przestają dręczyć całej ludzkości, dołączył ten z powodu ofiar straszliwego zamachu na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii". 

- Modlę się za zabitych i rannych oraz ich rodziny. Jestem blisko z naszymi braćmi muzułmanami i tą wspólnotą religijną oraz obywatelską i ponawiam apel o zjednoczenie się w modlitwie i gestach pokoju, by przeciwdziałać nienawiści i przemocy - mówił Franciszek. Następnie poprosił wiernych: "Pomódlmy się w milczeniu za naszych braci muzułmanów, którzy zostali zabici". 

Sprawcą ataku na dwa meczety jest 28-letni ekstremista z Australii. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reakcja świata na ataki w Nowej Zelandii. "Okropna masakra"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:46
Z całego świata napływają kondolencje po tragicznych atakach na meczety w mieście Christchurch w Nowej Zelandii. Zginęło w nich co najmniej 49 osób, a 48 zostało rannych.
rozwiń zwiń