Redakcja Programów Katolickich

Papież Franciszek apeluje, by przeciwdziałać nienawiści i przemocy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 13:23
Papież Franciszek modlił się z wiernymi za ofiary zamachów na dwa meczety w Nowej Zelandii, w których w piątek zginęło 50 osób. Podczas spotkania w Watykanie apelował, by przeciwdziałać nienawiści i przemocy.
Audio
  • Papież modli się za ofiary zamachu w Nowej Zelandii. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/Massimo Percossi

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież powiedział: "W tych dniach do bólu wywołanego przez wojny i konflikty , które nie przestają dręczyć całej ludzkości, dołączył ten z powodu ofiar straszliwego zamachu na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii". 

- Modlę się za zabitych i rannych oraz ich rodziny. Jestem blisko z naszymi braćmi muzułmanami i tą wspólnotą religijną oraz obywatelską i ponawiam apel o zjednoczenie się w modlitwie i gestach pokoju, by przeciwdziałać nienawiści i przemocy - mówił Franciszek. Następnie poprosił wiernych: "Pomódlmy się w milczeniu za naszych braci muzułmanów, którzy zostali zabici". 

Sprawcą ataku na dwa meczety jest 28-letni ekstremista z Australii. 

kad

Czytaj także

Reakcja świata na ataki w Nowej Zelandii. "Okropna masakra"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:46
Z całego świata napływają kondolencje po tragicznych atakach na meczety w mieście Christchurch w Nowej Zelandii. Zginęło w nich co najmniej 49 osób, a 48 zostało rannych.
rozwiń zwiń