X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Papież: wystarczą dobre słowo, uśmiech lub przytulenie, żeby okazać bliźniemu miłość

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 11:19
- Przede wszystkim tam, gdzie trzeba przełamać spiralę zła, ktoś musi okazać wielkoduszną miłość, by rozpocząć wzajemne wybaczenie win - powiedział papież. Podczas audiencji generalnej Franciszek kontynuował serię katechez poświęconych modlitwie "Ojcze nasz". 
Papież Franciszek podczas audiencji generalnej
Papież Franciszek podczas audiencji generalnejFoto: PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Na placu św. Piotra papież spotkał się z wiernymi, skupił się na rozważaniu słów: "odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".

- Przede wszystkim tam, gdzie trzeba przełamać spiralę zła, ktoś musi okazać wielkoduszną miłość, by rozpocząć wzajemne wybaczenie win - mówił papież Franciszek.

Według rozważań Ojca Świętego, każdy chrześcijanin może liczyć na przebaczenie swoich grzechów i o tym wie. Zaznaczył jednak, że Boża łaska zależy od tego, czy i my jesteśmy w stanie wybaczyć innym. Dodał, że inaczej zło zemsty może zniszczyć cały świat. Ponadto przypomniał, że Jezus zamienił prawo talionu - oko za oko, ząb za ząb - prawem miłości, polegającym na przekazywaniu bliźnim miłości, którą nas obdarza Bóg. Franciszek podkreślił, że czasem wystarczą proste gesty, tj. dobre słowo, uśmiech lub przytulenie, aby okazać drugiemu człowiekowi miłość.

ds

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sześć lat pontyfikatu papieża Franciszka. O. prof. Witold Kawecki: pokazuje, że na świat trzeba patrzeć oczami biednych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 19:19
– Papież Franciszek nie jest człowiekiem, który np. pozostawi po sobie niezapomniane dokumenty, ale jest na swój sposób ciekawy. Odkrywa coś, co się nazywa opcją preferencyjną na rzecz ubogich i pokazuje, że na świat trzeba oczami biednych ludzi. To dodaje mu sympatii – powiedział w "Pulsie Trójki" o. prof. Witold Kawecki z UKSW, odnosząc się do 6. rocznicy pontyfikatu Jorge Mario Bergoglio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież nie przyjął dymisji kardynała skazanego za ukrywanie pedofilii księdza

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 15:36
Papież odmówił przyjęcia dymisji kardynała Philippe’a Barbarin - arcybiskupa Lyonu. Kardynał został skazany we Francji za ukrywanie molestowania seksualnego nieletnich, którego dopuścił się ksiądz jego diecezji. Hierarcha zapewnia o swojej niewinności.
rozwiń zwiń